Sport piłka nożna ekstraklasa Wisła - Cracovia wynik 1:0. Cracovia żegna się z Ekstraklasą. Zapis relacji NA ŻYWO w internecie

30.04.2012, godz. 20:35
Wisła - Cracovia

Wisła wygrała z Cracovią 1:0 w 185. derbach Krakowa. Jedynego gola w tym spotkaniu zdobył dla "Białej Gwiazdy" Maor Melikson. Warto dodać, że "Pasy" mecz kończyły w ósemkę po tym jak czerwone kartki obejrzeli Vladimir Boljević i Marcin Budziński, a boisko z nieznanych przyczyn musiał opuścić Andraż Struna. Porażka oznacza dla Cracovii spadek z Ekstraklasy, ponieważ podopieczni Tomasza Kafarskiego na dwie kolejki przed końcem rozgrywek mają już 7 punktów straty do miejsca gwarantującego utrzymanie w lidze.

RELACJA NA ŻYWO Strona odświeża się automatycznie co 45 sekund
20:28

90 min + 5 Koniec meczu! Wisła wygrywa z Cracovią 1:0

20:27

90 min + 4 Rzut rożny dla gości. Pod bramkę Pareiki zawędrował także Wojciech Kaczmarek, ale nawet jego obecność w szesnastce Wisły nie pomogła Cracovii zdobyć bramki

20:26

90 min + 3 Brzydki faul Budzińskiego na Małeckim. To druga żółta kartka w tyme meczu dla tego piłkarza, a więc w 93. minucie kończy on zawody. Cracovia gra już w dziewiątkę, a w zasadzie to ósemkę po tym jak boisko opuścił także Struna

20:25

90 min Struna opuścił boisko, nie wiemy co dokładnie mu się stało. Piłkarz wsiadł do karetki, która pojawiła się przy linii bocznej. Oby nie było to nic poważnego

20:23

90 min Żółtą kartką ukarany Ntibazonkiza

20:20

86 min Strzał Ntibazonkizy prosto w Pareikę. Już tylko kilka minut dzieli Cracovię od spadku z najwyższej klasy rozgrywkowej

20:17

84 min Zakiwał się w szesnastce Wisły Szałachowski. Minął rywala i zamiast strzelać kontynuował drybling, co skończyło się stratą

20:15

82 min Melikson silnie uderza z około 30 metrów i znowu bezbłędnie interweniuje Kaczmarek

20:14

80 min I szybka odpowiedź "Białej Gwiazdy". Zakręcił defensorami "Craxy" Małecki i huknął mocno z powietrza. Piłka zmierzała w sam środek bramki, więc nie miał z tym strzałem problemów Kaczmarek

20:11

79 min Z dystansu strzelał przed chwilą Suart, ale bez problemów obronił Pareiko

20:10

77 min Piękna parada Kaczmarka po strzale Małeckiego. Gdyby nie golkiper Cracovii byłoby już 2:0 dla Wisły

20:08

75 min Pareikę próbował zaskoczyć uderzeniem z ostrego kąta Budzyński, lecz futbolówka mija bramkę gospodarzy

20:06

71 min Iliev wypracował czystą sytuacje strzelecką Sobolewskiemu, ale ten ostatni strzelił obok bramki Kaczmarka

20:05

70 min Bezsensowny faul Boljevicia... Zfrustrowany Czarnogórzecz powalił na murawę Meliksona i obejrzał drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną. Cracovia spotkanie kończyć będzie w dziesiątkę

20:02

69 min I znowu faul na żółtą kartkę... ukarany nią piłkarz Cracovii Marcin Budziński - To już dziesiąta żółta kartka w tym spotkaniu

20:01

65 min Zmiany w obu zespołach. W Cracovii na murawie boiska zameldował się Budziński (zmienił Szeligę), natomiast w Wiśle Kirma zastąpił Małecki

19:58

64 min Kolejna żółta kartka. Tym razem dla piłkarza Cracovii - ukarany za przewiniene na Meliksonie Żytko

19:54

62 min Strzał Suarta z rzutu wolnego paruje przed siebie Pareiko. Nie była to zbyt pewna interwencja reprezentanta Estonii

19:53

61 min Ntibazonkiza faulowany tuż przed polem karnym Wisły przez Czekaja. Obrońca "Białej Gwiazdy" ukarany żółtą kartką. Szansa dla Cracovii, dystans do bramki rywali około 20 metrów

19:51

58 min Zmiana w Wiśle. W miejsce Nuneza na boisku pojawia się Radosław Sobolewski

19:49

56 min Długa piłka Nuneza w szesnastkę Cracovii, ale bez problemów z tym dośrodkowaniem radzi sobie Kaczmarek

19:45

50 min Ależ zmarnowali sytuację piłkarze Cracovii. Piłkę we własnym polu karnym stracił Jirsak, a wykorzystać chciał to do razu van der Biezen. Holender wystawił futbolówkę na 11. metr Ntibazonkizie, ale ten nie trafił w piłkę... To jednak nie był jeszcze koniec akcji, bo do futbolówki dopadł Struna, który zamiast strzelać zdecydował się podawać do partnerów przed polem karnym. Efekt? Niecelne podanie i Wisła odzyskuje piłkę

19:40

48 min Iliev z linii końcowej podaje na 5. metr do Genkowa, ale podanie zostaje przecięte przez Nykiela

19:39

46 min Już w 3. sekundzie drugiej połowy za ostry faul w środkowej strefie boiska żółtą kartką ukarany zostaje Szeliga

19:38

46 min Zaczynamy drugą połowę!

19:19

45 min Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Wisła Kraków prowadzi z Cracovią 1:0 po golu Maora Meliksona

19:19

44 min Wyglądało na to, że urazu nabawił się Ntibazonkiza. Burundyjczyk nagle położył się na murawie trzymając się za łydkę. Musiał to być jakiś skurcz, ponieważ piłkarz wrócił już na boisko

19:12

39 min Pierwsze dwadzieścia minut należyło do Cracovii, ale kolejny kwadrans już zdecydowanie do "Białej Gwiazdy". Przewaga niestety widoczna jest głównie w posiadaniu piłki, bo sytuacji bramkowych mieliśmy póki co jak na lekarstwo

19:09

36 min Dośrodkowanie w pole karne Cracovii i blisko podwyższenia prowadzenia był Michał Czekaj. Środkowy obrońca Wisły nie trafił jednak czystko w futbolówkę i od bramki zacznie Kaczmarek

19:03

30 min Idealny strzał z rzutu wolnego w wykonaniu Meliksona. Izraelczyk przeniósł piłkę nad murem i umieścił ją w okienku bramki Kaczmarka. Bramkarz Cracovii był bez szans

19:01

30 min GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! 1:0 dla Wisły Kraków!!! Maor Melikson!!!

19:01

27 min Rzut wolny dla "Białej Gwiazdy" blisko bramki Cracovii. Chwilę wcześniej równo z trawą zawodnika Wisły przekosił Nykiel, za co otrzymał od sędziego Małka żółtą kartkę

18:59

26 min Iliev minął przy linii bocznej Puzigace, ale przy próbie dośrodkowania źle trafił w piłkę i zamiast w szesnastkę Cracovii posłał ją w trybuny

18:56

23 min Wiślacy ledwo zdążyli rozpocząć grę z rzut wolnego, a już stracili piłkę. Cracovia wygląda na bardziej zmotywowaną drużynę, ale nie ma się co dziwić - w końcu goście walczą o utrzymanie, natomiast Wisła już tylko o prestiż

18:54

23 min W środkowej strefie boiska Kirm faulowany przez Żytkę

18:53

21 min Rzut rożny dla gości. Na długi słupek dogrywa jeden z piłkarzy Cracovii. Akcję strzałem głową zamyka Ntibazonkiza, ale piłka po jego uderzeniu leci daleko od bramki Sergeia Pareiki

18:50

18 min Iliev dogrywa w pole karne Cracovii, a tam do przewrotki składa się Genkow. Bułgar nie trafia jednak w futbolówkę

18:45

12 min Na bezpośredni strzał zdecydował się Boljević. Piłka rykoszetem odbiła się od muru i w "ślimaczym" tempie doturlała się do Pareiki

18:43

10 min Żółtą kartką za faul na Ntibazonkizie ukarany Czekaj. Odległość do bramki Pareiki około 25 metrów

18:40

9 min Melikson szukał długim podaniem Ilieva, ale na posterunku był Nykiel i futbolówka ponownie posiadaniu Cracovii

18:38

6 min O dziwo w pierwszych minutach spotkania podopieczni Michała Probierza mają nielada problem z wyjściem z własnej połowy

18:37

3 min Ponownie gorąco w szenastce Wisły. Ntibazonkiza wrzuca piłkę na 6-7 metr, a tam głową strzela van der Biezen. Niestety dla gości próba Holendra była niecelna

18:35

1 min I już pierwszą szansę na otworzenie wyniku miała Cracovia. Podania do Ntbizaonkizy nie zdołał przeciąć Michał Czekaj i burundyjczyk popędził z futbolówką w pole karne Wisły. Gwiazdor "Craxy" zwlekał jednak zbyt długo ze strzałem i koniec końców jego uderzenie zatrzymało się na nogach defensorów "Białej Gwiazdy"