SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport sporty walki boks Tyson Fury brał KOKAINĘ. Pasy mistrzowskie wrócą do Kliczki bez walki?

Tyson Fury brał KOKAINĘ. Pasy mistrzowskie wrócą do Kliczki bez walki?

30.09.2016, godz. 20:03
Tyson Fury
Tyson Fury foto: EAST NEWS

Gdy Tyson Fury sensacyjnie pokonał Władimira Kliczkę, odbierając mu mistrzowskie pasy, mówił, że nie zamierza pić wody, ponieważ obóz rywala mógł dosypać do niej niedozwolonych środków. Okazało się, że pięściarz wcale nie jest taki święty, jak się malował. W jego organizmie wykryto bowiem kokainę, zakazaną przez Światową Agencję Antydopingową.

Mistrz wagi ciężkiej Tyson Fury pasy odebrał wręcz sensacyjnie, pokonując na punkty Władimira Kliczkę. Od tego czasu miał bronić tytułu już dwukrotnie przeciwko pięściarzowi z Ukrainy, ale za każdym razem walka była przekładana. Najbliższa, zaplanowana na 29 października, została odwołana z powodu "złego stanu zdrowia" brytyjskiego czempiona. Dan Rafael z ESPN ujawnił informację, która rzuca nowe światło na całą sprawę.

Ponoć kilka źródeł potwierdziło, że w organizmie Fury'ego została wykryta kokaina, oficjalnie zakazana przez Światową Agencję Antydopingową (WADA). Mistrz miał wpaść przy badaniu losowej próbki moczu z 22 września. Choć cała sprawa nie została jeszcze potwierdzona, a przebadane zostaną także próbki B, to szansa na pomyłkę jest marginalna. Jeśli zażywanie kokainy przez Wyspiarza okaże się prawdą, to z pewnością straci on swoje pasy mistrza świata.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: