SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki mma mma KSW 39 Colosseum: Damian Janikowski poznał swojego pierwszego rywala w MMA!

KSW 39 Colosseum: Damian Janikowski poznał swojego pierwszego rywala w MMA!

08.04.2017, godz. 08:28
Damian Janikowski
Damian Janikowski foto: Super Express

Bardzo długo musieliśmy czekać na wiadomość z kim 27 maja na PGE Narodowym w Warszawie powalczy Damian Janikowski. Ostatecznie na KSW 39 Colosseum medalista olimpijski z igrzysk w Londynie stanie przed trudnym wyzwaniem. Rywalem debiutanta w stolicy będzie bowiem doświadczony Amerykanin Julio Gallegos.

Julio Gallegos, z którym 27 maja zmierzy się Damian Janikowski, stoczył dotąd w formule mieszanych sztuk walki czternaście starć. Osiem z nich kończyło się zwycięstwami Amerykanina (wszystkie przed czasem). Przegrywał sześciokrotnie. 34-latek ma na koncie duże gale w swoim kraju, ostatnio zaprezentował się na M-1. Z wygranych walk trzy zakończył nokautem, a pięć przez poddanie przeciwnika.

Damian Janikowski musi się więc mieć na baczności. Medalista olimpijski z 2012 roku w Warszawie zadebiutuje bowiem dopiero w formule MMA. Gallegos z pewnością postara się wykorzystać fakt, że naprzeciw niego stanie niedoświadczony rywal i nasz wojownik nie może pozwolić sobie na nawet moment rozluźnienia.

KSW 39 Colosseum będzie największą galą mieszanych sztuk walki w Europie w historii. Wiele wskazuje na to, że organizatorom uda się zapełnić wielki PGE Narodowy i sportowcy w klatce dostarczą dziesiątkom tysięcy niezwykłych emocji.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: