Piast – Radomiak. Typy, kursy (21.05.2022)

2022-05-20 21:00
Jakub Czerwiński
Autor: Cyfrasport Jakub Czerwiński

W ostatniej kolejce PKO Ekstraklasy (34.) Piast Gliwice zagra z Radomiakiem Radom. Mecz w sobotę, 21 maja, godz. 17:30. Zapowiedź, typy, kursy bukmacherskie, przewidywane składy, ciekawostki i statystyki.

Piastowi nie udało się dogonić Lechii Gdańsk, a więc nie zagra w przyszłym sezonie w europejskich pucharach. Drużyna Waldemara Fornalika na pewno zajmie 5. miejsce. Ma 4 punkty straty do Lechii i 6 punktów przewagi nad Radomiakiem. Wygrała 15 spotkań, 8 zremisowała, a 10 przegrała. Strzeliła 44 gole, straciła 36 bramek. Wygrała 5 z 6 ostatnich meczów, uległa tylko Lechowi Poznań (1:2). W poprzedniej kolejce pokonała Bruk-Bet na wyjeździe (1:0), przesądzając o spadku tej drużyny.

Radomiak jest na 6. miejscu, i tak dużo lepszym, niż wskazują ostatnie wyniki. I wiadomo, że tej pozycji nie poprawi, bo ma 6 punktów straty do Piasta. Nad Cracovią ma punkt, nad Wisłą Płock dwa, a nad Górnikiem Zabrze – 3. W poprzedniej kolejce przegrywał już 0:2 z Wisłą Kraków, aby wygrać 4:2. Było to pierwsze zwycięstwo Radomiaka po 9 spotkaniach bez wygranej. A w dwóch ostatnich spotkaniach Radomiaka strzelono aż 13 goli. Oprócz 4:2 z Wisłą, drużyna z Radomia przegrała aż 1:6 z Zagłębiem Lubin.

Piast jak na świetną ostatnio serię i regularne punktowanie, mizernie punktował u siebie, bo inaczej nie da się nazwać 24 „oczek” w 16 spotkaniach. Piast przed własną publicznością wygrał 7 razy, 3-krotnie zremisował, a 6 spotkań przegrał. Strzelił 22 gole, stracił jednego mniej. Wygrał 3 z 4 ostatnich spotkań u siebie. Za to na wyjazdach zdobył 29 punktów.

Radomiak na boiskach rywali ugrał 19 punktów. Zwyciężał tylko 4 razy, 7 meczów zremisował, a 5 przegrał. Ostatnią wyjazdową wygraną odniósł w grudniu poprzedniego roku. W 2022 zdobył tylko 3 punkty, 3 razy remisował, tyle samo spotkań przegrał. Cztery ostatnie mecze Radomiaka na wyjazdach, to wynik poniżej 2,5 gola. W 5 ostatnich strzelił tylko jednego gola.

Jesienią w Radomiu padł wynik 2:2.

Misja Piasta, czyli ściganie Lechii, nie powiodła się, choć i tak wiosna w wykonaniu graczy z Gliwic była udana. Radomiak, gdyby nie ostatnia remontada z Wisłą Kraków, pierwszą połowę 2022 roku mógłby spisać zupełnie na straty. Jednak na wyjazdach gra bardzo słabo, właściwie nie zdobywa bramek. Nie spodziewamy się tutaj zbyt wielu goli, proponujemy po niezłym kursie zagrać zakład, że maksymalnie jedna drużyna zdobędzie bramkę.

NASZ TYP

  • Obie drużyny strzelą gola - NIE

KURSY

  • TOTALbet – 2.08
  • Superbet – 2.05
  • Fortuna – 2.03
  • Totolotek – 2.02
  • GO+bet – 2.02

Kursy aktualne na 20.05.2022, godz. 21:00. Mogą ulec zmianie.

SYTUACJA KADROWA

W Piaście nie zagrają Tihomir Kostadinow, Miguel Munoz i Rauno Sappinen. W Radomiaku zabraknie Damiana Jakubika i Luizao.

PRZEWIDYWANE SKŁADY

PIAST: Plach – Huk, Czerwiński, Mosór – Konczkowski, Hateley, Kaput, Holubek – Kądzior, Chrapek – Wilczek.

RADOMIAK: :Majchrowicz – Matos, Cichocki, Rossi, Abramowicz – Nascimento, Łukasik – Leandro, Radecki, Machado – Angielski.

Najnowsze