ALE KRAKSA! Kolarze wpadli na siebie na rondzie tuż przed metą [WIDEO]

2021-02-04 19:58 md
Kraksa w kolarstwie
Autor: Twitter Kraksa w kolarstwie

Kolarstwo być może nie należy do najbardziej niebezpiecznych sportów na świecie, ale jednak historia zna już wiele przypadków, w których kolarze doznawali poważnych kontuzji z powodu wypadków na trasie. Teraz mieliśmy kolejny przykład nieostrożnego zachowania podczas wyścigu, co doprowadziło do kraksy.

Polscy fani kolarstwa niestety doskonale wiedzą, że czasami emocje związane z wyścigami na dwóch kółkach mogą zejść na dalszy plan. Tak działo się przy okazji dwóch poprzednich edycji Tour de Pologne, kiedy doszło do bardzo poważnych wypadków - w 2019 roku niestety incydent zakończył się śmiercią belgijskiego kolarza Bjorga Lambrechta, w 2020 natomiast Śląsk pokiereszowany opuścił Holender Fabio Jakobsen.

Tak Piotr Świerczewski gonił włamywaczy - zobacz zdjęcia!

Aktualnie natomiast rozgrywany jest wyścig kolarski Etoile de Besseges - Tour du Gard. Podczas drugiego etapu zmagań tuż przed metą doszło do groźnie wyglądającej kraksy z udziałem kilku kolarzy. Do wszystkiego doszło przy zjeździe z ronda. Wszystko mogło się skończyć jeszcze dużo bardziej niebezpiecznie, ale takie wydarzenie i tak powinno stanowić solidną przestrogę.

W Etoile de Besseges - Tour du Gard bierze udział także i kolarz z Polski - Michał Kwiatkowski. Na całe szczęście nie ucierpiał w kraksie, ale mimo wszystko wypadł z czołówki klasyfikacji generalnej.

Super Raport 04.02 (Goście: Bartłomiej Sienkiewicz - Platforma Obywatelska oraz Cezary Kaźmierczak - prezes ZPiP)
Najnowsze