Michał kwiatkowski

Autor: East News / Pete Goding

Drużyna Michała Kwiatkowskiego druga na drugim etapie Tour de France

2019-07-07 18:16

Brytyjska grupa Team Ineos, której barwy reprezentuje Michał Kwiatkowski, zajęła drugie miejsce podczas jazdy zespołowej na czas dookoła Brukseli (27,6 km), na drugim etapie Tour de France. Zwyciężyła holenderska ekipa Jumbo - Visma. Żółtą koszulkę lidera zachował zawodnik triumfatorów "drużynówki", Holender Holender Mike Teunissen.

Ależ wściekli musieli być po zakończeniu czasówki kolarze Team Ineos. Michał Kwiatkowski i jego koledzy wyjechali na trasę jako pierwsi i uzyskując czas 29.18 przez długi czas byli najszybsi. Wyprzedzili ich dopiero startujący jako ostatni zawodnicy Jumbo, którzy ostateczni o 21 s. szybciej niż "Kwiatek" i spółka pokonali trasę dookoła Brukseli. Trzecie miejsce przypadło belgijskiej ekipie Deceuninck-Quick-Step - 22 s. straty do triumfatorów.

Na bardzo dobrej, siódmej pozycji rywalizację zakończyła debiutująca w Wielkiej Pętli polska grupa CCC Polkowice.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Holender Mike Teunissen. Z grupy CCC najwyżej jest sklasyfikowany mistrz olimpijski z Rio de Janeiro Belg Greg Van Avermaet - strata 41 s.

Michał Kwiatkowski (Ineos) jest 72., a debiutujący w TdF Łukasz Wiśniowski (CCC) - 146.