OKROPNA KRAKSA na mecie kolarskiego wyścigu! Banda strącona jak zapałka [WIDEO]

2021-04-14 14:34 Marcin Długosz
Wypadek w Tour of Turkey
Autor: Twitter Wypadek w Tour of Turkey

Choć kolarstwo bez wątpienia nie jest pierwszym sportem, który przychodzi na myśl gdy wskazujemy te najbardziej niebezpieczne, to jednak wydarzenia regularnie pokazują, że nie należy lekceważyć zagrożeń, które niesie. Ponownie mogliśmy się o tym przekonać przy okazji Tour of Turkey 2021, kiedy tuż przed samą metą jeden z zawodników stracił panowanie nad kierownicą i staranował bandę reklamową.

Kolarstwo bez cienia wątpliwości może nieść mnóstwo emocji. Dotyczy to zarówno zawodników, którzy rywalizują ze sobą podczas wyścigów, jak i śledzących ich poczynania kibiców. Niestety jednak czasami wszystko wymyka się spod kontroli. Gdy w grę wchodzi ogromna prędkość, a kolarze przestają kalkulować goniąc za metą na ostatniej prostej, o tragedię nie jest trudno. Kolejny niebezpieczny wypadek wydarzył się podczas Tour of Turkey.

Ci polscy sportowcy NIE ZOSTANĄ zaszczepieni priorytetowo!

Kolejny, ponieważ polscy kibice mogą pamiętać, jak chociażby w sierpniu ubiegłego roku fatalny wypadek zanotował Fabio Jakobsen na katowickiej mecie pierwszego etapu Tour de Pologne. Teraz Holender powrócił do rywalizacji po długiej rehabilitacji i wystartował właśnie w Tour of Turkey. Pech chciał, że tam znowu doszło do poważnego incydentu, choć tym razem bez udziału wspomnianego kolarza. Jeden z zawodników staranował bandę reklamową i spadł ze swojego roweru, inni natychmiastowo musieli na niego uważać.

Wszystkim fanom kolarstwa pozostaje mieć nadzieję, że zagrożenie rozejdzie się po kościach i nie doprowadzi do żadnego poważniejszego uszczerbku na niczyim zdrowiu.

A wyniki? Stanisław Aniołkowski (24 l.) kolejny raz zajął etapowe 3. miejsce podczas wyścigu Tour of Turkey! Mistrz Polski po sprinterskim finishu o centymetry ustąpił pola jedynie Markowi Cavendishowi i Jasperowi Philipsenowi. Dzięki temu udało mu się awansować na 4. miejsce w klasyfikacji generalnej. Liderem pozostaje Mark Cavendish.

Dr Paweł Grzesiowski: Szczepionka da sportowcom ZASTRZYK energii | Futbologia
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze