Tak wygląda GRÓB Ryszarda Szurkowskiego miesiąc po pogrzebie. Skromny, ale uwagę przykuwa jeden SZCZEGÓŁ

2021-03-11 6:46 pff
Ryszard Szurkowski
Autor: Tomasz Golla/Super Express, Piotr Bławicki/Super Express

Ryszard Szurkowski był nie tylko legendą kolarstwa, ale też całego polskiego sportu. Po jego śmierci, opłakiwali go wszyscy kibice, a na pogrzebie na cmentarzu w Wierzchowicach na Dolnym Śląsku (rodzinna miejscowość naszego mistrza) wzięły udział setki ludzi. Ryszarda Szurkowskiego pochowano 13 lutego 2021 roku, dziś jego grób wciąż jest obsypany kwiatami i wieńcami.

Ryszard Szurkowski zmarł 1 lutego 2021 roku w Radomiu. Przez ostatnie miesiące życia z całych sił walczył o powrót do dawnej sprawności, którą utracił po straszliwym wypadku, który miał miejsce w 2018 roku w Niemczech podczas wyścigu dla amatorów. Przeszedł wiele operacji, a potem przez długie miesiące rehabilitował się. Kiedy „Super Express” odwiedził go tuż przed ostatnimi świętami Bożego Narodzenia, Szurkowski był pełny pozytywnych myśli. Trzy razy w tygodniu był podwieszany jest w specjalnym urządzeniu, które wymusza pozycje wyprostowaną i wysiłek mięśni. Czasami też kręcił pedałami na rowerku stacjonarnym. - Jeszcze daleko mi do tego, by stanąć na nogach o własnych siłach. Ale jest zdecydowanie inaczej niż w roku 2018. Wtedy leżałem jak kłoda, a teraz mogę swobodnie siedzieć, sam poprawić pozycję, nachylić się. Mięśnie mam silniejsze – mówił nam z nadzieją. Niestety, zmarł niewiele ponad miesiąc później.

OKROPNA śmierć 17-letniego zawodnika. Nie przeżył ZDERZENIA z CIĘŻARÓWKĄ

Pogrzeb Ryszarda Szurkowskiego, legendy kolarstwa

Od pogrzebu Ryszarda Szurkowskiego minął już miesiąc, ale z grobu naszego mistrza wciąż nie zniknęły kwiaty i wieńce. Nieco już przemrożone, ale wciąż piękne. Na grobie Ryszarda Szurkowskiego najwięcej jest różnobarwnych róż, nie brakuje też dużych zniczy. Niektóre z nich wciąż się palą… Zresztą wchodząc na cmentarz w Wierzchowicach od razu widać, gdzie jest rodzinny grób Szurkowskich. Mogiła jest skromna, ale dosłownie tonąca w kwiatach. To, jak miesiąc po pogrzebie wygląda grób Ryszarda Szurkowskiego, możecie zobaczyć w poniższej GALERII.

Koszmarny wypadek kolarza kilka metrów przed metą! SZOK, wielkie cierpienie i ogromny ból [WIDEO]

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze