Tour de Pologne 2022

i

Autor: Szymon Gruchalski/materiały prasowe Tour de Pologne 2022

6. etap TdP

Tour de Pologne etap 6. Nowy Targ - Rusiński o której i gdzie start i meta. TdP 2022 ETAP 6 MAPA STARTU i METY Tour de Pologne 2022 etap szósty GDZIE start i meta

2022-08-03 15:49

Tour de Pologne etap 6. Nowy Targ - Rusiński o której i gdzie start i meta. TdP 2022 ETAP 6 MAPA STARTU i METY Tour de Pologne 2022 etap szósty GDZIE start i meta. Prawdziwe emocje na tegorocznym Tour de Pologne rozpoczną się w czwartek! Wówczas losy wyścigu mogą się już rozstrzygnąć, bo na zawodników czeka etap jazdy indywidualnej na czas, który w całości prowadzi pod górę. Tour de Pologne etap 6. Nowy Targ - Rusiński o której i gdzie start i meta. TdP 2022 ETAP 6 MAPA STARTU i METY Tour de Pologne 2022 etap szósty GDZIE start i meta.

TdP 2022 6. etap O KTÓREJ START? Etap 6. TdP 2022 GDZIE META?

Za kolarzami już wiele kilometrów rywalizacji na Tour de Pologne 2022. Etapy prowadziły i po płaskich terenach, jak i po nieco bardziej trudnych odcinkach polskich dróg. W klasyfikacji generalnej na razie nie ma zbyt wielkich różnic, bo najlepsi zawodnicy wkroczą do gry dopiero we czwartek. Wówczas czeka ich jazda indywidualna na czas. Trasa prowadzić będzie z Nowego Targu na stację narciarską Rusiński. I jak można się domyślić, przed zawodnikami będzie trudna wspinaczka na szczyt góry. Etap nie jest długi, bo liczy zaledwie 12 kilometrów, ale trasa cały czas będzie się wznosiła, co nie ułatwi zadania kolarzom.

TdP 2022 6. etap TRASA

Zawodnicy będą musieli się zmierzyć m.in. z odcinkiem, który będzie miał ponad 10% nachylenia. Szacuje się, że jeden kolarz trasę pokonywał będzie w około 20 minut. Podczas 6 etapu najprawdopodobniej poznamy zwycięzcę tegorocznego Tour de Pologne. Start rywalizacji zaplanowany jest o godzinie 13:30, a ostatni zawodnik powinien pojawić się na mecie w okolicach godziny 17.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze