Lech Poznań, Górnik Zabrze, Maciej Gajos, Szymon Matuszek, Dani Suarez

Autor: Cyfrasport Lech i Górnik poznały rywali w Lidze Europy

Okienko!

Był wielkim talentem, a teraz strzela gole w... Indonezji. I to jakie! Był bohaterem ostatniego meczu

2024-04-30 16:42

W meczu 34. kolejki indonezyjskiej ekstraklasy nagle okazało się, że mamy tam swojego reprezentanta. Maciej Gajos strzelił bardzo ładnego gola dla Persijy Jakarta. Nie dość, że bramka okazała się zwycięska, to była naprawdę efektowna.

Drużyna Gajosa konfrontowała się z ekipą z Semarang. Jak można spojrzeć w tabelę, to był mecz drużyn z środka tabeli. Gospodarze przegrywali 0:1, ale losy spotkania odwrócili w kilka minut. Od 67. minuty i 0:1 zrobił się 2:1 w sześć minut, wtedy gospodarze dwukrotnie trafili do siatki. Pierwszego gola strzelił Marko Simić (zresztą były piłkarz GKS Bełchatów), a kilka minut później Gajos podszedł do rzutu wolnego w okolicach "szesnastki" i idealnie przymierzył w okienko. To trafienie dało zwycięstwo Persijy 2:1.

Okazuje się, że w tym sezonie 33-letni pomocnik zdobył już pięć bramek. W 28 występach w indonezyjskiej ekstraklasie dołożył jeszcze siedem asyst. Z dorobkiem 48 punktów drużyna Macieja Gajosa zajmuje ósmą pozycję w lidze, zespół PSIS ma pięć punktów więcej i zajmuje 6. miejsce.

Gajos to wychowanek Rakowa Częstochowa, ale już w wieku 21 lat trafił do Jagiellonii Białystok, z której po trzech latach odszedł do Lecha Poznań. Przed przeprowadzką do Indonezji przez cztery sezony bronił barw Lechii Gdańsk, którą w zeszłym sezonie spadł z ekstraklasy.

Co powinien zrobić Robert Lewandowski? Futbologia

QUIZ: Rozpoznasz polskich piłkarzy? Lewandowskiego zna każdy, a resztę? 15/20 to absolutne minimum