Korona Kielce

Autor: archiwum se.pl

Korona Kielce - Górnik Zabrze 1:0. Twierdza Kielce niezdobyta, zadecydował gol w końcówce

2013-04-20 11:07

- Gdybyśmy na wyjazdach grali tak jak u siebie, to zamiast bić się w środku tabeli, walczylibyśmy o puchary - śmiał się po meczu z Górnikiem (1:0) słowacki stoper Korony Pavol Stano (36 l.). Bilans kielczan na swoim terenie jest w tej rundzie imponujący: cztery zwycięstwa i remis.

Statystyki mógł popsuć gospodarzom w 78. minucie Ireneusz Jeleń (32 l.), który po doskonałym podaniu od Bartosza Iwana miał przed sobą tylko Zbigniewa Małkowskiego. Byłego napastnika Lille zatrzymał jednak sędzia liniowy, który pokazał spalonego z kapelusza. Na szczęście była to jedyna poważna pomyłka arbitrów. Wcześniej Hubert Siejewicz (39 l.) i jego pomocnicy prowadzili zawody bez zarzutu. W pierwszej połowie sędzia z Białegostoku kapitalnie wychwycił, że Maciej Korzym, przetrzymując się z obrońcą Górnika Bartoszem Kopaczem (21 l.), chciał wymusić karnego. Po meczu napastnik Korony z rozbrajającą szczerością przyznał: - Sędzia miał rację. Chciałem go nabrać...

Decydująca dla losów konfrontacji okazała się 83. minuta, kiedy Piotr Malarczyk po rzucie rożnym z kilku centymetrów wepchnął futbolówkę do siatki.

Korona - Górnik 1:0

1:0 Malarczyk 83. min

Sędziował: Hubert Siejewicz 3. Widzów: 7666

Korona: Małkowski 3 - Golański 3, Stano 3, Malarczyk Ż 3, Lisowski 2 (11 Kijanskas 3) - Sobolewski 3 (90. Foszmańczyk), Jovanović Ż 2, Lenartowski 2, Janota 2, Kuzera 2 (64. Sierpina) - Korzym 3

Górnik: Skorupaski 3 - Olkowski 3, Danch 3, Kopacz 3, Gancarczyk Ż Cz 0 - Nakoulma 2, Mączyński 2, Szweluchin 3, Iwan 3 (88. Mosnikow), Bonin 1 (37. Kwiek 3) - Zachara 2 (72. Jeleń).