Lech Poznań

Autor: CYFRASPORT Lech Poznań

Lech nie dał szans Górnikowi! Pewne zwycięstwo

2014-12-01 8:47

W meczu 17. kolejki Ekstraklasy Lech Poznań gładko rozprawił się na własnym boisku z Górnikiem Zabrze. "Kolejorz" zgarnął tzy punkty dzięki zwycięstwu aż 3:0 i tym samym zbliżył się czołowej czwórki w tabeli.

Ostatnio w Poznaniu atmosfera nie była zbyt wesoła. Lech zawodził, a po porażce z Piastem w Gliwicach trener Maciej Skorża powiedział, że chyba nie wszystkim jego piłkarzom zależy na wygrywaniu meczów. Teraz morale w zespole z Poznania z pewnością wzrosną.

Ekstraklasa: Renesas Korony trwa. Bełchatów trzeci raz bez zwycięstwa

Lech nie pozostawił złudzeń Górnikowi. Już w 11. minucie Kasper Hamalainen wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Jeszcze w pierwszej połowie Fin zaliczył asystę przy trafieniu Szymona Pawłowskiego. Bezradnych gości dobił po przerwie Tomasz Kędziora.

Dzięki wygranej Lech zbliżył się na dwa punkty do zajmującego 5. miejsce w tabeli... Górnika. Również dwa punkty więcej od "Kolejorza" mają jeszcze Jagiellonia Białystok i Śląsk Wrocław.

Lech Poznań - Górnik Zabrze 3:0 (2:0)
Hamalainen 11, Pawłowski 36, Kędziora 63

Lech Poznań: Jasmin Burić - Tomasz Kędziora, Paulus Arajuuri, Marcin Kamiński, Luis Henriquez, Łukasz Trałka, Darko Jevtić, Gergo Lovrencsics (89' Barry Douglas), Kasper Hamalainen, Szymon Pawłowski (68' Muhamed Keita), Zaur Sadajew (46' Dawid Kownacki)

Górnik Zabrze: Pavels Steinbors - Dominik Sadzawicki, Ołeksandr Szeweluchin, Seweryn Gancarczyk (86' Mariusz Magiera), Roman Gergel, Adam Danch, Radosław Sobolewski, Rafał Kosznik, Robert Jeż, Bartosz Iwan (66' Przemysław Oziębała), Mateusz Zachara (66' Konrad Nowak)

Żółte kartki: Sadajew - Zachara, Gancarczyk

KLIKNIJ: Polub Gwizdek24.pl na Facebooku i bądź na bieżąco!