Ernest Muci

Autor: Cyfrasport Ernest Muci przesądził o wygranej Legii z Wisłą Płock

Legia idzie jak burza w sparingach. Wielkie strzelanie z drugoligowcem

2022-02-06 15:45

Piłkarze Legii rozegrali wczoraj na klubowych obiektach w LTC w Książenicach mecz kontrolny. Mistrzowie Polski pokonali 4:0 drugoligowy GKS Bełchatów. Szansę dostali zawodnicy, którzy byli rezerwowymi w Lubinie lub w ogóle nie pojechali na ten mecz.

W pierwszym składzie zagrali m.in. Nawrocki, Wszołek, Kastrati czy Muci. Przed przerwą warszawski zespół strzelił dwa gole (Muci, Włodarczyk). W drugiej połowie kolejne dwie bramki zdobyli młodzi gracze: Strzałek i Skwierczyński. Bilans zimowych sparingów to sześć wygranych, bilans bramkowy 18-1. - Jesteśmy po rozpoczęciu ligi, ale na dobrą sprawę dla części zespołu są to ciągłe przygotowania do tego, co tak naprawdę się dopiero zaczyna - powiedział trener Aleksandar Vuković, cytowany przez oficjalny portal klubu. - Ten mecz był dla tych zawodników i myślę, że wykorzystali go solidnie. Jednostka treningowa w postaci meczu to najlepszy możliwy trening. Dzięki temu łatwiej można sobie poradzić z nadchodzącą szansą w lidze - podkreślił.

Sebastian Mila o gwieździe Ekstraklasy. "To bombardier, ale sercem jestem za..."

Aleksandar Vuković

Autor: Cyfra Sport Aleksandar Vuković

13 lutego Legia zagra na Łazienkowskiej z Wartą w ramach 21. kolejki ekstraklasy. W tym spotkaniu za żółte kartki pauzują: Mateusz Wieteska i Josue. Z Bełchatowem pokazał się nowy nabytek Ramil Mustafaev. Jak ocenia go szkoleniowiec? - To melodia przyszłości - przyznał Vuković. - Jest dużo pracy przed nim i tak do tego podchodzimy, bez narzucania wielkich oczekiwań. Na tę chwilę jest tutaj po to, aby się zaaklimatyzować, zobaczyć jak to funkcjonuje. Jeśli chodzi o nowych zawodników, to zawsze jest takie podejście, aby na początku mieli swobodę i pokazali, co potrafią. Aby zaprezentowali swoje naturalne nawyki, pokazali swój profil i sposób gry, który im pasuje. Następnie przyjdzie czas na wdrażanie ich do systemu, którym my chcemy grać - wyjaśniał trener Legii w rozmowie z serwisem klubu.

Kiedyś dostał gonga od Legii, potem był kolejny cios. „Było kilka mniejszych i mocniejszych zakrętów”

Czy Aleksandar Vuković utrzyma Legię w Ekstraklasie?