Legia - Widzew, wynik 1:0. Alejandro Cabral uratował Legię - zapis relacji NA ŻYWO

2011-04-29 21:58

Po sześciu meczach bez zwycięstwa Legia wreszcie zdobyła komplet punktów. Zespół Macieja Skorży jednak nie zachwycił i po słabym meczu minimalnie wygrał z Widzewem. Bohaterem warszawian został strzelec jedynego gola - Alejandro Cabral. Zapraszamy do przeczytania zapisu relacji NA ŻYWO.

Legia na przełamanie czekała od 6 marca, gdy wygrała 1:0 z Polonią Warszawa. Zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo, a na dodatek gospodarze, który we wtorek zagrają w finale Pucharu Polski z Lechem Poznań, stracili Dicksona Choto, który już po pierwszej połowie musiał opuścić boisko z kontuzją. Trenera Macieja Skorżę mogą cieszyć trzy punkty, jednak nie styl, w jakim zdobył je jego zespół. Przez sporą część meczu Legia grała nieporadnie, a pierwszy celny strzał tego spotkania padł dopiero w 65. minucie.

Zapis relacji NA ŻYWO

KONIEC MECZU

96 min. - koniec meczu! Trzy punkty zostają w Warszawie.

91 min. - z powodu kontuzji Komorowskiego, sędzia dolicza do drugiej połowy aż 6. minut

90 min. - Skaba łapie dośrodkowanie Ostrowskiego, dodatkowo jest faulowany

88 min. - mogło być groźnie pod bramką Legii. Sernas urwał się obrońcom, jednak pośliznął się i upadł na murawę

87 min. - i mamy drugie celne uderzenie w meczu. W zamieszaniu pod bramką jeden z zawodników Legii uderzał głową, ale broni Mielcarz

84 min. - Legia nieco cofnięta, Widzew z kolei wyszedł do przodu. Kolejny rzut rożny dla Widzewa, jednak znów bez zagrożenia pod bramką Legii

79 min. - kolejna zmiana w Widzewie. Piotr Grzelczak zmiania Dzalamidzę

77 min. - zmiana w Widzewie. Oziębała zostaje zmieniony przez Damiana Radowicza

76 min. - Komorowski za moment wróci jednak do gry, tymczasem Widzew wykonywał rzut rożny, ale nie stworzył zagrożenia pod bramką Skaby

74 min. - potężne uderzenie z wolnego na twarz przyjął Komorowski, który leży teraz na boisku. Przypomnijmy, że Legia wykorzystała wszystkie zmiany i jeśli obrońca nie może dalej grać, gospodarze będą zmuszeni kończyć mecz w dziesiątkę

72 min. - faul Jędrzejczyka tuż przed polem karnym i żółta kartka dla obrońcy Legii

69 min. - co ciekawe, strzał Cabrala był pierwszym celnym strzałem tego meczu...

65 min. - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Legia prowadzi 1:0. Zamieszanie pod bramką Widzewa, w pole karne wpadł Wawrzyniak, który idealnie podał do Cabrala, a Argentyńczyk zapakował piłkę do pustej bramki!!

63 min. - ostatnia zmiana w Legii. Michał Kucharczyk zastąpił Macieja Rybusa

61 min. - tym razem dośrodkowanie legionistów kończy w rękach bramkarza Widzewa, Macieja Mielcarza

59 min. - zmiana w Widzewie. Krzysztof Ostrowski zastępuje Nakoulmę

58 min. - kolejne dośrodkowanie Manu, z którym bez problemu radzą sobie obrońcy Widzewa

56 min. - zmiana w Legii. Janusza Gola zmienia Alejandro Cabral

53 min. - dośrodkowanie Radovicia, Mielcarz atakowany przez Hubnika łapie piłkę, ta wypada mu z rąk, ale sędzia odgwizuje faul napastnika Legii

49 min. - Panka faulował Gola

48 min. - Panka ukarany żółtą kartką

46 min. - początek drugiej połowy. Zmiana w Legii, kontuzjowany Choto opuszcza boisko, a w jego miejsce wchodzi Marcin Komorowski

DRUGA POŁOWA

45 min. - koniec pierwszej połowy meczu. Nudy na Łazienkowskiej

42 min. - Legia nadal bije głową w mur, Widzew z kolei nie potrafi przeprowadzić składnej akcji i w wyniku tego oglądamy na Łazienkowskiej naprawdę słabe spotkanie

37 min. - świetne podanie Borysiuka, ale dobrej piłki nie potrafił wykorzystać Manu

34 min. - fatalne podanie Gola, piłka za linią końcową

30 min. - pół godziny gry za nami, emocji jednak jak na lekarstwo, nie wspominając o sytuacjach podbramkowych...

26 min. - Widzew przez chwilę grał w dziesiątkę, ale na boisko wrócił już Dzalamidze, który ucierpiał w jednym ze starć

23 min. - dośrodkowanie z rzutu wolnego, strzela Bieniuk, ale piłka przelatuje ponad bramką

22 min. - dośrodkowuje Manu, ale piłkę wybija Bieniuk

20 min. - faul Janusza Gola

16 min. - Legia ma póki co miażdżącą przewagę, 69% posiadania piłki, przy 31% dla Widzewa

15 min. - ładna akcja Widzewa, jednak Oziębała nie doszedł do piłki zagranej na wolne pole

13 min. - Jędrzejczyk pada w polu karnym, ale nie ma mowy o "jedenastce"

10 min. - rożny dla Legii. Hubnik próbował uderzyć głową, ale ubiegli go obrońcy Widzewa

7 min. - strzał Nakoulmy, ale piłka przelatuje wysoko nad bramką

5 min. - Radović do Rybusa, ale ten drugi jest na pozycji spalonej

4 min. - Legia atakuje lewą stroną, ale płaskie podanie Rybusa trafia wprost pod nogi jednego z obrońców Widzewa

3 min. - świetne podanie do Hubnika, ale Czech niecelnie dośrodkował

2 min. - na boisku siedział Dzalamidze, który dostał piłką, ale gra została szybko wznowiona

2 min. - fatalne podanie Manu, wprost pod nogi rywala. Na szczęście nie skończyło się groźną akcją

1 min. - początek meczu. Rozpoczyna Legia

PIERWSZA POŁOWA

W dzisiejszym meczu spotkają się zespoły z 7. i 12. miejsca w tabeli. Wyżej jest Legia, która zgromadziła 32 punkty, Widzew ma jednak zaledwie o dwa "oczka" mniej.

OTO SKŁADY OBU DRUŻYN

Legia: Skaba - Jędrzejczyk, Astiz, Choto, Wawrzyniak - Manu, Gol, Radović, Borysiuk, Rybus - Hubnik
Widzew: Mielcarz - Budka, Madera, Bieniuk, Szymanek - Oziębała, Broź, Paka, Nakoulma - Dzalamidze, Sernas