Zagłębie Lubin

Autor: CYFRA SPORT Zagłębie Lubin po strzelonym golu

Lider jest w Lubinie! Zagłębie rozbiło Wisłę Kraków w meczu na szczycie

2017-08-21 21:53

Na zakończenie szóstej kolejki Ekstraklasy rozegrano hit tej serii Zagłębie Lubin - Wisła Kraków. Już przed pierwszym gwizdkiem sędziego Krzysztofa Jakubika wiadomo było, że zwycięzca konfrontacji obejmie fotel lidera najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Bardziej motywująco ta perspektywa podziałała na "Miedziowych". Gospodarze wygrali 3:0 po golach Jarosława Jacha, Jakuba Świerczoka i Adama Buksy.

Mecz Zagłębie Lubin - Wisła Kraków zaczął się jak marzenie dla gospodarzy. Już po sześciu minutach gry na tablicy wyników widniał rezultat 1:0 dla "Miedziowych". Ekipie Piotra Stokowca prowadzenie dał Jarosław Jach. Ten sam zawodnik kilkanaście minut później mógł podwyższyć na 2:0. Defensor lubinian znalazł się w zasadzie metr przed bramką "Białej Gwiazdy", a piłka spadła mu idealnie na nogę. Niestety dla gospodarzy, nie trafił czysto w futbolówkę i przeleciała ona, ledwo się tocząc, obok bramki Michała Buchalika.

Do przerwy nic się nie zmieniło. Gdy wydawało się, że drugie czterdzieści pięć minut zacznie się od mocniejszych ataków Wisły, to po dwunastu minutach gry na 2:0 trafił Jakub Świerczok, wykorzystując błąd defensywy przyjezdnych. Od tego momentu Zagłębie oddało nieco pola, ale wciąż kontrolowało boiskowe wydarzenia. Pewnie w bramce gospodarzy spisywał się Martin Polacek, choć golkiper nie miał poważniejszych testów. Tymczasem po drugiej stronie boiska trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry gwóźdź do trumny ekipy z Grodu Kraka wbił Adam Buksa, strzelając gola na 3:0.

Trzy punkty zdobyte w poniedziałek sprawiły, że Zagłębie Lubin objęło pozycję lidera Ekstraklasy. "Miedziowi" o punkt wyprzedzają Jagiellonię Białystok i jako jedyna drużyna pozostają niepokonani w bieżących rozgrywkach. Dla Wisły Kraków porażka na Dolnym Śląsku była drugą w tej kampanii. Z dwunastoma punktami na koncie ekipa Kiko Ramireza jest trzecia. W następnej serii gier Zagłębie zagra z Legią w Warszawie, a Wisła podejmie u siebie Lechię Gdańsk.

Zagłębie Lubin - Wisła Kraków 3:0 (1:0)
Bramki: Jarosław Jach 6, Jakub Świerczok 57, Adam Buksa 87

Żółte kartki: Starzyński - Llonch

Zagłębie: Polacek 4 - Guldan 3, Kopacz 3, Jach 4 - Czerwiński 5, Jagiełło 3 (62. Pawłowski 3), Kubicki 3, Dziwniel 3 - Starzyński 3 - Świerczok 5 (76. Buksa 4), Woźniak 4 (81. Tosik 2)

Wisła: Buchalik 3 - Cywka 2, Gonzalez 3, Arsenić 2, Sadlok 2 - Basha 2 (60. Halilović 2), Llonch 2 - Boguski 2 (60. Brożek 3), Silva 2 (72. Wojtkowski 2), Małecki 2 - Carlitos 3

Prezes Ruchu Chorzów powstrzymał kościelnego złodzieja!