Górnik - Śląsk, wynik 3:1. Śląsk Wrocław sam się rozstrzelał

2011-05-21 0:56

- Bez dwóch zdań, to nie my będziemy faworytem tego spotkania - mówił przed meczem z Górnikiem prowadzący Śląsk Orest Lenczyk (69 l.). Doświadczony trener jednak chyba nawet w najczarniejszych wizjach nie mógł przewidzieć, że jego piłkarze... pokonają się sami.

Po zaledwie 21 minutach Górnik prowadził 2:0, choć piłkarze z Zabrza żadnego gola nie strzelili. Oba trafienia były samobójami, a piłkę do własnej siatki skierował najpierw Socha (23 l.), a następnie Pawelec (25 l.). Śląsk jeszcze w pierwszej połowie poderwał się do walki, gdy cudownym uderzeniem z 20 metrów popisał się Słoweniec Rok Elsner (25 l.). Okazało się jednak, że był to jedynie ostatni podryg konającego. Górnik parł do przodu, a gospodarzy dobił Grzegorz Bonin (28 l.). - Trudno przyjąć taką porażkę. Musimy szybko się otrząsnąć, bo szansa na europejskie puchary nam ucieknie - mówił po meczu załamany Sebastian Mila (29 l.).

Przeczytaj koniecznie: Górnik - Śląsk. Wynik: 3:1. Zapis relacji na żywo w internecie

Górnik - Śląsk 3:1

1:0 Socha 8. min (sam.), 2:0 Pawelec 21. min (sam.), 1:2 Elsner 39. min, 3:1 Bonin 69. min
Sędziował: Dawid Piasecki 3. Widzów: 7200
Górnik: Stachowiak 4 - Bemben 3, Banaś 3, Danch Ż 3, Magiera 3 - Bonin 4 (77. Przybylski), Marciniak 3, Jeż 4, Kwiek 3 (82. Nowak), Gasparik 3 - Sikorski 3
Śląsk: Kelemen 1 - Socha 1, Pawelec 1 (72. Diaz), Celeban 2, Spahić 2 (65. Sobota Ż) - Gancarczyk Ż 1, Sztylka Ż (26. Łukasiewicz 2), Elsner 3, Ćwielong 1, Mila 2 - Szewczuk 1