Warta Poznań

Autor: CyfraSport Warta Poznań

Wisła Płock - Warta: Pierwszy gol poznaniaków w Ekstraklasie po 25 latach!

2020-09-25 20:24

Piękny wieczór czeka wszystkich fanów Warty Poznań! Po 25 latach przerwy klub wrócił na najwyższy szczebel rozgrywkowy. Pięć kolejek czekali kibice na pierwsze trafienie i od razu zwycięstwo w Ekstraklasie. Wisła Płock po znakomitym show Łukasza Trałki poniosła klęskę na swoim stadionie 1:3. Doświadczony pomocnik strzelił gola i zanotował dwie asysty!

Wisła Płock - Warta Poznań 1:3 (0:1)

Bramki: 79' Ławniczak (samobójcza) - 29' Ławniczak, 48' Kieliba, 85' Trałka

Wisła Płock: Kamiński – Zbozień, Michalski, Lagator, Uryga – Garcia, Rasak, Lesniak, Szwoch (75' Szumilas) – Kocyła (65' Sheridan), Tuszyński (65' Pyrdoł)

Warta Poznań: Lis – Grzesik, Kieliba, Ławniczak, Janicki (70' Handzlik) – Jakóbowski (90' Szmyt), Trałka, Kupczak, Rybicki – Kuzdra, Kuzimski

Historyczny moment dla Warty Poznań! Beniaminek PKO Ekstraklasy po powrocie do elity po ćwierćwieczu w końcu odnotował pierwsze zwycięstwo! W piątej kolejce na stadionie "Nafciarzy", podopieczni Piotra Tworka wygrali 3:1. Gigantyczny udział miał w tym Łukasz Trałka, który zdobył decydującego gola i dwukrotnie asystował swoim kolegom.

Arkadiusz Reca znalazł nowy klub. Polak wzmocnił beniaminka

Niespełna pół godziny po pierwszym gwizdku sędziego do siatki trafił młody Aleks Ławniczak. Podekscytowany 21-latek nie mógł ukryć wielkich emocji w wywiadzie w przerwie spotkania. Wtedy z pewnością nie spodziewał się, że nie był to ostatni raz, gdy w piątkowy wieczór trafiał do siatki. Piłka odbiła się od jego nóg w 79. minucie i wpadła do siatki, dając szansę gospodarzom na doprowadzenie do remisu.

Kontaktowe trafienie zdało się na nic, bo w samej końcówce wynik na 3:1 ustalił Łukasz Trałka. Dzięki temu zwycięstwo, Warta po piątym meczu w tym sezonie awansowała na jedenaste miejsce w tabeli (4 punkty). Wisła Płock z jednym oczkiem więcej jest dziewiąta.