Solomon Abwo

Autor: archiwum se.pl

Zagłębie-Górnik: dwa gole Abwo, triumf Miedziowych

2014-02-16 18:22

Zagłębie Lubin zupełnie niespodziewanie pokonało aż 3:0 Gónik Zabrze. Dwa gole dla "Miedziowych" strzelił David Solomon Abwo.

Gospodarze od początku ruszyli na zabrzan i tak naprawdę ten mecz skończył się dla Górnik zanim na dobre się rozpoczął. Już w 14. minucie wynik otworzył Abwo, 5 minut później na 2:0 podwyższył Błąd, a po kolejnych dwóch, w 21. znowu trafił Abwo, a Górnik leżał na łopatkach z których już się nie podniósł.

Fatalne błędy popełniali obrońcy i  bramkarz Górnika, a Zagłębie zagrało tak jakby na poważnie chciało zabrać się za walkę o utrzymanie. Przed tym spotkaniem zabrzanie zajmowali drugie miejsce w tabeli z 38 punktami, natomiast Zagłębie było przedostatnie z zaledwie 17 "oczkami". Na boisku wyglądało to jednak tak jakby na te 90 minut oba zespoły zamieniły się umiejętnościami. Zagłębie awansowało na 14. lokatę, Górnik może zostać wyprzedzony przez Wisłę i Lecha.

Zagłębie 3:0 Górnik

14. min. 1:0 Abwo, 19. min. 2:0 Błąd, 21. min. 3:0 Abwo

Zagłębie: Rodić, Rymaniak, Guldan, Bilek, Cotra, Manuel Curto (46. Dżinić), Piątek, David Abwo (77. Bonecki), Kwiek, Błąd, Kowalczyk Arkadiusz Piech (89. Kowalczyk)

Górnik: Witkowski, Małkowski, Łukasiewicz, Błażej Augustyn (26. Pandża), Mańka, Sobolewski, Jeż, Madej, Rafał Kurzawa (66. Kosznik), Nakoulma, Kosznik.