Szymon Pawłowski, Zagłębie Sosnowiec

Autor: cyfrasport Szymon Pawłowski, Zagłębie Sosnowiec

Zagłębie Sosnowiec w końcu z tarczą. Szymon Pawłowski poskromił Miedź Legnica

2018-10-20 19:18

Piłkarze Zagłębia Sosnowiec na zwycięstwo w LOTTO Ekstraklasie czekali od 3 sierpnia. Po ośmiu meczach bez zwycięstwa w końcu udało się zgarnąć komplet punktów. Dwa gole Szymona Pawłowskiego pomogły sosnowiczanom pokonać Miedź Legnica 3:1 i uciec ze strefy spadkowej.

Spotkanie nie zaczęło się po myśli gospodarzy, których po raz pierwszy poprowadził Valdas Ivanauskas. Już w 4. minucie Cristovao sfaulował w polu karnym Mateusza Szczepaniaka i sędzia podyktował rzut karny. Skutecznym egzekutorem okazał się Petteri Forsell. Gospodarze zdołali szybko odpowiedzieć, a w głównej roli wystąpił Szymon Pawłowski, który popisał się precyzyjnym strzałem z dystansu. Były reprezentant Polski jeszcze przed przerwą wyprowadził Zagłębie na prowadzenie i do szatni gospodarze schodzili w dobrych humorach. Po zmianie stron Miedź próbowała odrobić straty, ale... samobójczy gol Frana Cruza podciął im skrzydła.

Zagłębie Sosnowiec - Miedź Legnica 3:1 (2:1)
Bramki: Szymon Pawłowski 13, 41, Fran Cruz 63 (sam.) - Petteri Forsell 4 (karny)

Żółte kartki: Banasiak, Cristovao, Udovicic - Bozic, Zieliński.

Zagłębie Sosnowiec: Dawid Kudła - Michael Heinloth, Arkadiusz Jędrych, Piotr Polczak, Patrik Mraz - Konrad Wrzesiński, Sebastian Milewski (72. Bartłomiej Babiarz), Adam Banasiak (83. Dejan Vokic), Szymon Pawłowski - Alexandre Cristovao, Vamara Sanogo (33. Zarko Udovicic).

Miedź Legnica: Łukasz Sapela - Paweł Zieliński, Kornel Osyra, Tomislav Bozic, Frank Adu Kwame (46. Artur Pikk) - Juan Camara, Fran Cruz (70. Mateusz Piątkowski), Petteri Forsell, Borja Fernandez, Henrik Ojamaa (46. Wojciech Łobodziński) - Mateusz Szczepaniak.