Piotr Zieliński, Barcelona - Napoli

Autor: AP Piotr Zieliński, Barcelona - Napoli

Hitowe starcie na remis! Piotr Zieliński z bramką na Camp Nou, Barcelona odrobiła straty do Napoli

2022-02-17 20:51

Pierwsze spotkanie 1/16 finału Ligi Europy FC Barcelona - Napoli rozpoczęło się korzystnie dla gości z Włoch, którzy nie dość, że dominowali w pierwszej części meczu, to jeszcze otworzyli wynik spotkania za sprawą bramki Piotra Zielińskiego. Ten wynik utrzymał się co prawda do przerwy, ale w drugiej połowie Barca wzięła się za odrabianie strat i udało jej to zrobić po bramce Ferrana Torresa z rzutu karnego po tym, jak w szesnastce piłkę ręką dotknął Jesus. Ostatecznie taki rezultat utrzymał się do końca meczu pomimo tego, że Barcelona miała od groma okazji, aby wyrwać zwycięstwo w ostatnich minutach meczu na Camp Nou.

Barcelona - Napoli 1:1 (0:1)

Kartki: Anguissa, Ruiz, Meret

Bramki: 29. Zieliński, 59. Torres

Barcelona: ter Stegen - Mingueza (81. Dest), Pique, Garcia, Alba - Nico (65. Gavi), de Jong (65. Busquets), Pedri - Traore (65. Dembele), Aubameyang (86. de Jong), Torres

Napoli: Meret - Di Lorenzo, Koulibaly, Rrahmani, Jesus - Ruiz, Anguissa (84. Malcuit) - Elmas (85. Rui), Zieliński (80. Demme), Insigne (72. Ounas) - Osimhen (80. Mertens)

Barcelona - Napoli

Witamy w relacji na żywo z pierwszego meczu 1/16 finału Ligi Europy FC Barcelona - Napoli. Pierwszy gwiazdek sędziego zaplanowano na godzinę 18:45, zapraszamy!

Już za kilkanaście minut rozpocznie się długo wyczekiwane spotkanie FC Barcelony z Napoli!

Takim składem dzisiejsze spotkanie rozpoczną gospodarze z Camp Nou

Ekipa spod Wezuwiusza również rzuciła na murawę wszystko co najlepsze. Tak na boisko wybiegnie ekipa Piotra Zielińskiego

Na konferencji prasowej przed meczem, Xavi nie szczędził komplementów Piotrowi Zielińskiemu. Sprawdźcie, co trener Barcelony powiedział o Polaku KLIKAJĄC TUTAJ

Piłkarze są już gotowi do gry i wychodzą na murawę Camp Nou!

Na stadionie Barcelony rozbrzmiewa właśnie hymn Ligi Europy

1'

NO I ZACZYNAMY! Przy piłce Napoli

2'

Ostra gra od samego początku meczu! Żaden z piłkarzy nie cofa nogi

4'

Insigne dostał dobre podanie w pole karne, ale defensorzy Barcy przytomnie wypchnęli rywala z światła bramki.

6'

Pedri łapie się za głowę! Zabrakło centymetrów, aby była bramka dla Barcelony!

8'

Zadomowiła się Barcelona na połowie Napoli i atakiem pozycyjnym próbuje przedostać się pod bramkę.

9'

Garcia fauluje Zielińskiego przy kole środkowym i od rzutu wolnego zacznie Napoli.

10'

Fatalne podanie Mereta i Barcelona błyskawicznie odzyskuje piłkę. Gospodarze nie forsują jednak tempa.

W najlepszej jak dotychczas sytuacji znalazł się Pedri - zabrakło niewiele

15'

Barcelona ma pierwszy rzut rożny!

15'

Ferran Torres główkuje, ale niecelnie.

17'

Insigne urwał się skrzydłem i szukał podaniem Osimhena, ale obrońca przerywa akcję!

Zieliński nawet przypadkowo zagrywa jak profesor :)

20'

Osimhen nie podnosi się z murawy! To pokłosie starcia z Garcią. Mamy przerwę w grze.

21'

Z napastnikiem Napoli wszystko wydaje się być już w porządku. Gramy dalej.

23'

Zieliński fenomenalnie wypuszcza Osimhena! Napastnik sam na sam z ter Stegenem!

23'

Golkiper Barcelony broni strzał na krótki słupek i Barcelona rusza z kontrą!

24'

Traore na spalonym! Zaczyna nam się rozkręcać ten mecz!

29'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Piotr Zieliński otwiera wynik meczu!

30'

Polak wpadł w pole karne i uderzył na bramkę wykorzystując podanie Elmasa. Z pierwszym strzałem ter Stegen sobie jeszcze poradził, ale Zieliński dobił nie do obrony!

Xavi będzie miał o czym rozmawiać ze swoimi piłkarzami. W tej akcji Zieliński dobiegł do piłki jako pierwszy i umieścił ją w siatce.

34'

Od razu Barcelona próbuje odrobić straty, ale dobrze bronią Włosi

37'

Kolejny strzał Torresa... i znów niecelny. Hiszpan uderzał z linii pola karnego i posłał piłkę obok słupka.

40'

Anguissa wyciął Nico z trawą i zostaje ukarany żółtą kartką - pierwszą w tym meczu.

42'

Końcówka pierwszej połowy zdecydowanie na korzyść Napoli. Ekipa Piotra Zielińskiego gra o wiele agresywniej, błyskawicznie doskakując do rywali.

45'

Wściekły Ferran Torres. Tym razem Hiszpan próbował strzelić bramkę głową i znów posłał piłkę obok słupka.

45+1'

Sędzia doliczył co najmniej 2 minuty

45+3'

Sędzia zaprasza piłkarzy do szatni! Napoli prowadzi 1:0 po bramce Piotra Zielińskiego!

Piłkarze Barcelony mają nad czym się zastanawiać w przerwie. Xavi musi coś zmienić, jeśli Barcelonie chce wrócić do gry.

Zawodnicy wracają już na murawę! Za chwilę druga część meczu.

Barcelona ma 45 minut na odrobinie strat, a Napoli, aby przypieczętować swoją przewagę.

46'

GRAMY DALEJ! Rozpoczyna Barcelona

48'

Osimhen twierdzi, że był faulowany pod polem karnym Barcelony, ale gwizdek sędziego milczy.

51'

Alba próbował dośrodkować w pole karne, ale Hiszpan błyskawicznie jest blokowany.

Wracamy jeszcze na sekundkę do jedynego - jak na razie trafienia w tym meczu. Zobaczcie, jak Zieliński posłał piłkę do siatki.

55'

Barcelona rusza do ataku! Duma Katalonii wywalczyła kolejny rzut rożny

56'

Faul w ataku i przy piłce Napoli.

57'

Sędzia przerywa grę! Będzie weryfikacja, czy Barcelonie należy się rzut karny!

58'

KARNY! BARCELONA PRZED SZANSĄ NA WYRÓWNANIE!

59'

FERRAN TORRES DOPROWADZA DO WYRÓWNANIA! Pewny strzał Hiszpana, bramkarz nawet się nie ruszył.

Kompletnie zmylony Meret i Torres rehabilituje się za zmarnowane wcześniejsze akcje.

64'

Barcelona poczuła krew! Piękna szarża Aubayemanga zakończona strzałem, który minimalnie poszybował nad poprzeczką.

65'

Xavi decyduje się na potrójną zmianę. Z boiska schodzą Nico, de Jong i Traore. Wchodzą Gavi, Busquets i Demebele. Ten ostatni przywitany okropnymi gwizdami.

Jesteśmy świadkami dość niecodziennej sytuacji. Koszulka Torresa pozbawiona jest logo klubu oraz sponsora.

73'

Dembele urwał się prawym skrzydłem! Ogromna szansa dla Barcelony!

73'

Rrahmani w ostatniej chwili wybija piłkę! Było blisko.

76'

Dembele znalazł się w idealnej okazji w polu karnym Napoli, ale uderzył prosto w rywala

78'

Już tylko kwadrans do zakończenia tego spotkania. W drugiej połowie wyraźnie zgasło Napoli, a Barca nabiera wiatru w żagle.

80'

Boisko opuszcza Piotr Zieliński po bardzo dobrym występie oraz Osimhen. Na placu gry pojawiają się za to Mertens i Demme.

82'

Anguissa pokazuje trenerowani, że potrzebuje zmiany. Zanim to się stanie, Dest zastępuje Minguezę.

86'

Kolejna niewykorzystana główka Barcelony i Xavi wpuszcza specjalistę od gry w powietrzu - de Jonga.

88'

Barcelona rozklepała Napoli! Jakim cudem to nie skończyło się bramką!?

89'

Ferran Torres stał niepilnowany po lewej stronie bramki i uderzył finezyjnie na prawy słupek, ale fatalnie przestrzelił...

90'

Poderwała się Bacelona! Oj, szykuje się nerwowa końcówka na Camp Nou!

90'

de Jong próbował z przewrotki i niewiele się pomylił! Meret tylko patrzył gdzie leci piłka

90+1'

Sędzia doliczył aż 6 minut.

90+1'

Żółty kartonik za opóźnianie gry obejrzał Meret.

90+3'

Kolejna setka Barcy i znów nie trafia Torres. Aż trudno zliczyć ile miał już dogodnych okazji dzisiaj

90+5'

Sędzia przerywa grę i prosi o pomoc medyków po zderzeniu Ruiza z rywalem. Hiszpan nie podnosi się z murawy. Wygląda to groźnie.

90+8'

Gramy dalej. De Jong z kolejną główką, ale to bardziej strzał dla statystyk.

90+8'

Fabian Ruiz schodzi do szatni trzymając się za głowę i mając zakrwawioną koszulkę.

90+9'

Sędzia kończy to spotkanie! Barcelona remisuje 1:1 z Napoli na Camp Nou

Kamery zatrzymały się jeszcze przy załamanym Ferranie Torresie i nie ma się co dziwić. Hiszpan w pojedynkę mógł odmienić losy meczu, ale nie błyszczał skutecznością.

W rewanżowym meczu z pewnością nie zabraknie emocji. Na razie obie ekipy mają po jednobrakowej zaliczce.

To by było na tyle. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na żywo na portalu sport.se.pl!

Barcelona - Napoli czwartek 17.02 RELACJA NA ŻYWO Liga Europy: Barcelona - Napoli dzisiaj WYNIK na żywo live online

Rozgrywki Ligi Europy przez wielu fanów nazywany są uszczypliwie pucharem pocieszenia dla ekip, którym się udało się awansować do fazy grupowej Ligi Mistrzów lub podwinęła im się tam noga - tak jak w przypadku FC Barcelony chociażby. Piłkarze prowadzeni obecnie przez Xaviego byli jednym z dwóch faworytów obok Bayernu Monachium do awansu do fazy pucharowej Champions League, lecz na swoje nieszczęście, zajęli 3. miejsce w grupie E za wcześniej wspomnianym Bayernem i Benfiką. Teraz czeka ich walka w Lidze Europy, a już w pierwszym meczu będziemy świadkami emocjonującego spotkania Barcelona - Napoli. Ekipa z południa Włoch w fazie grupowej Ligi Europy rywalizowała m.in. z Legią Warszawa, jednak teraz, podczas meczu Barcelona - Napoli, koledzy Piotra Zielińskiego muszą wrzucić wyższy bieg, jeżeli nie chcą pożegnać się z europejskimi pucharami już w tej fazie rozgrywek. Jedno jest pewne, spotkanie Barcelona - Napoli to bez dwóch zdań jedno ze spotkań, które najbardziej rozpala fanów i na Camp Nou możemy spodziewać się twardej walki.