Waldemar Fornalik

Autor: Cyfrasport Waldemar Fornalik

Dynamo Mińsk - Piast Gliwice: Historyczny awans! Piękny gol Patryka Lipskiego [WYNIK]

Piast Gliwice pokonał na wyjeździe Dynamo Mińsk 2:0 i awansował do drugiej rundy eliminacji Ligi Europy! Ozdobą spotkania był piękny gol Patryka Lipskiego. W drugiej połowie kropkę nad "i" postawił Jakub Świerczok. Dla gliwiczan to pierwszy, historyczny awans! Wcześniej grali w europejskich pucharach z Karabachem Agdam, IFK Goeteborg, BATE Borysów i Riga FC, odpadając za każdym razem.

Piłkarze Piasta Gliwice chcieli zmazać plamę z poprzedniego sezonu. Najpierw odpadli z el. Ligi Mistrzów z BATE Borysów (1:2, 1:1), później z el. Ligi Europy z Riga FC (3:2, 1:2). Los skojarzył ich z kolejną drużyną z Europy Wschodniej, tym razem z Dynamem Mińsk. - Jest tylko jeden mecz, więc nie ma szansy rewanżu i nie ma remisów. Trzeba będzie podejść do tego spotkania w taki sposób, by tam rozstrzygnąć rywalizację na swoją korzyść. Drugiej szansy nie będzie - mówił trener Waldemar Fornalik.

Dramat piłkarza Legii Warszawa. Najbliższe tygodnie będą dla niego jak z koszmaru

W pierwszej połowie padł tylko jeden gol, ale za to jaki! W 10. minucie kapitalnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Patryk Lipski! Bramkarz nie miał szans. Co ciekawe, występ Lipskiego w Mińsku do końca stał pod znakiem zapytania. Przed przerwą nie oglądaliśmy zbyt wielu okazji bramkowych, wystarczy wspomnieć, że obie drużyny oddały w sumie dwa celne strzały. Druga połowa zaczęła się od gola dla gliwiczan. W 56. minucie rezerwowy Michał Żyro świetnie podał do Jakuba Świerczoka, który wpadł w pole karne, zwiódł obrońcę i płaskim strzałem pokonał bramkarza! Jedni i drudzy mieli swoje okazje, jednak więcej goli nie padło.

Dynamo Mińsk - Piast Gliwice 0:2 (0:1)

Bramki: Lipski 10, Świerczok 56

Dynamo Mińsk: Jewgienij Pomazan - Igor Szytow, Miha Goropevsek, Dominik Dinga - Siergiej Matwiejczik, Władisław Klimowicz, Edgar Olechnowicz (73. Kiriłł Wiergiejczik), Silas (59. Michaił Kozłow), Artem Suchockyj - Iwan Bachar, Jewgienij Szykawka (79. Władimir Chwaszczinskij)

Piast Gliwice: Frantisek Plach - Martin Konczkowski, Tomas Huk, Jakub Czerwiński, Mikkel Kirkeskov - Kristopher Vida (82. Sebastian Milewski), Patryk Lipski, Patryk Sokołowski, Gerard Badía (72. Dominik Steczyk) - Piotr Parzyszek (55. Michał Żyro), Jakub Świerczok

Żółte kartki: Bachar, Matwiejczik - Sokołowski.