Midtjylland - Legia WYNIK

Autor: BO AMSTRUP/RITZAU SCANPIX VIA AP Midtjylland - Legia WYNIK

Walka o LKE!

Kolejny szalony mecz Legii w Europie! Grad goli i cenny remis w Danii, Kramer bohaterem [WYNIK]

2023-08-24 21:57

Midtjylland - Legia WYNIK. Kibice Legii Warszawa nie mogą narzekać na nudę! Wicemistrz Polski rozegrał kolejny emocjonujący mecz w eliminacjach do Ligi Konferencji Europy i przywiezie ze sobą z Danii cenny remis 3:3. Legioniści trzykrotnie odrabiali straty przeciwko FC Midtyjlland, a ostateczny wynik ustalił w 86. minucie wpuszczony z ławki Blaż Kramer. Kwestia awansu do fazy grupowej LKE pozostaje otwarta i rozstrzygnie się w rewanżu za tydzień w Warszawie!

FC Midtjylland - Legia Warszawa 3:3 (2:1)

Bramki: Juninho (16'), Franculino (34', 71') - Gual (26'), Slisz (64'), Kramer (86')

Kartki: Gigovic, Dyhr, Brumado - Wszołek, Josue, Slisz, Gual

Midtjylland: Lossl - Dalsgaard (72', Gabriel), Gartenmann, Juninho, Paulinho (33', Dyhr) - Sorensen, Martinez, Olsson, Gigovic (84', Charles) - Franculino (72', Brumado), Simsir (72', Marrony)

Legia: Tobiasz - Jędrzejczyk, Augustyniak, Ribeiro - Wszołek, Slisz, Elitim, Kun - Josue (78', Rosołek), Gual (69', Muci) - Pekhart (69', Kramer)

Po szalonym dwumeczu z Austrią Wiedeń, kibice Legii przeżyli w czwartek kolejną huśtawkę nastrojów. Od pierwszej minuty wyjazdowego meczu z FC Midtjylland to wicemistrzowie Polski starali się dyktować warunki, jednak nie ustrzegli się fatalnych błędów, z których korzystali rywale. To gospodarze rozpoczęli strzelanie w 16. minucie, kiedy Juninho wykorzystał rzut rożny po kuriozalnej stracie Legii wynikającej z niechlujstwa Rafała Augustyniaka, Kacpra Tobiasza i Artura Jędrzejczyka. Stracony gol nie podłamał jednak "Wojskowych", którzy już dziesięć minut później wyrównali za sprawą Marca Guala, który głową wykończył dość przypadkową akcję Patryka Kuna i Pawła Wszołka. Chwilę później ten ostatni ciosem łokciem złamał nos rywalowi, który musiał zejść z boiska, a po wznowieniu gry... Midtjylland ponownie objęło prowadzenie po golu bezpośrednio z dalekiego wrzutu z autu. Do przerwy nic się już nie zmieniło, ale nie był to koniec emocji.

W 64. minucie Bartosz Slisz idealnie wykorzystał wrzutkę z rzutu wolnego Josue i doprowadził do remisu. Niestety, ponownie ten wynik nie utrzymał się długo, bo już siedem minut później zespół z Danii przeprowadził genialną składną akcję, którą po dobitce po interwencji Tobiasza wykończył Franculino. Legia pokazała jednak, że gra do końca i w 86. minucie wpuszczony z ławki Blaż Kramer najpierw zapoczątkował akcję, a następnie kapitalnie wykończył prostopadłe podanie od innego zmiennika, Macieja Rosołka. W ostatnich minutach nic się już nie zmieniło i Legia wraca do Warszawy z cennym remisem. Kwestia awansu do fazy grupowej LKE wyjaśni się za tydzień w Warszawie! Poniżej nasza relacja na żywo z meczu Midtjylland - Legia:

Czy Legia Warszawa awansuje do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy?