Dariusz Szpakowski

i

Autor: Marek Zieliński/Super Express Dariusz Szpakowski

Wszystko się wydało

Dariusz Szpakowski miał wyjątkową prośbę. To dlatego nie skomentuje meczów Polaków, dyrektor TVP Sport ujawnia

2022-11-03 11:34

Dariusz Szpakowski niebawem rozpocznie przygodę z dwunastym mundialem w swojej reporterskiej karierze. Wielu fanów spodziewało się, że legenda polskiego dziennikarstwa ponownie będzie komentowała mecze reprezentacji Polski. Ale tak się nie stanie. Dyrektor TVP Sport, Marek Szkolnikowski wyjaśnił, dlaczego Szpakowski nie został desygnowany do meczów biało-czerwonych.

Dariusz Szpakowski nie ma sobie równych pod względem liczby mistrzostw świata, jakie relacjonował w roli dziennikarza. Fani są już przyzwyczajeni do jego głosu podczas najważniejszego turnieju piłkarskiego i w tym roku również nie odpuści mundialu. Szpakowski ponownie znalazł się w ekipie TVP, która będzie na miejscu relacjonowała mecze mistrzostw świata.

Szpakowski miał prośbę. To dlatego nie skomentuje meczów Polski na MŚ 2022

Można było przypuszczać, że jeśli Szpakowski będzie w Katarze, przypadnie mu choćby jeden mecz z udziałem biało-czerwonych w fazie grupowej. Tak się jednak nie stało. Spotkania z udziałem Polaków przypadły Mateuszowi Borkowi oraz Jackowi Laskowskiemu. Szpakowski w fazie grupowej skomentuje m.in mecz Brazylia - Serbia, czy Hiszpania - Niemcy.

Kibice byli zaskoczeni, że legendarny dziennikarz został pominięty przy meczach Polaków. Dlaczego tak się stało, wyjaśnił Marek Szkolnikowski w rozmowie z portalem sportmarketing.pl. - Po Euro 2020 pojawiło się wiele zamieszania i wypowiedzi ludzi, którzy postanowili podzielić się swoimi radami nie znając moich ustaleń z Darkiem. Po Mistrzostwach Europy Szpakowski poprosił, aby już nie komentował spotkań Polaków - powiedział dyrektor TVP Sport.

- Cały czas pozostajemy jednak w kontakcie, regularnie się spotykamy i rozmawiamy nie tylko o sporcie. Darek jedzie z nami do Kataru jako nasz najbardziej doświadczony zawodnik i będzie to dla niego już dwunasty Mundial. To fantastyczny komentator i cieszę się, że jest z nami w drużynie - dodał Szkolnikowski.

Sonda
Czy Polska wyjdzie z grupy na MŚ 2022 w Katarze?
PKO Ekstraklasa Raport odc. 11
Najnowsze