Dariusz Szpakowski

i

Autor: Sebastian Wolny/Super Express

wyjątkowa fotografia

Zapomniane zdjęcie Dariusza Szpakowskiego sprzed lat. Spotkał niezwykłą postać, bardzo to przeżył

2022-09-07 13:51

Dariusz Szpakowski przez dekady relacjonował dla Polaków największe wydarzenia sportowe z całego świata. W trakcie swojej kariery zwiedził niezwykłe miejsca i poznał wielu ludzi. Kilkadziesiąt lat temu doszło do niezwykłego spotkania polskich dziennikarzy z papieżem Janem Pawłem II. Dla Dariusza Szpakowskiego spotkanie z głową Kościoła było niezwykłym przeżyciem, a jedną z pamiątek z tego wydarzenia jest wyjątkowe zdjęcie.

Dariusz Szpakowski swoją pracą zapisał nadzwyczaj bogatą kartę w historii polskiego dziennikarstwa sportowego. Wciąż aktywny komentator kontynuuje swoją pracę i trudno obecnie znaleźć kogoś, kto równałby się z jego dorobkiem. Jego głos cały czas wywołuje wśród polskich kibiców niezwykłe emocje, choć nie da się ukryć, że czasami zdarzają mu się wpadki. To jednak nie jest w stanie przekreślić jego dorobku. Przez lata Dariusz Szpakowski spotkał wiele znamienitych postaci, ale jedno spotkanie szczególnie zapadło mu w pamięć. Chodzi o audiencję u Jana Pawła II w 1990 roku.

Urodziny Ani Lewandowskiej. Ujawniamy gdzie świętowali. Klub tylko dla członków. Wanna na tarasie i szampan

Super Sport - Iga Świątek vs. Jule Niemeier

Dariusz Szpakowski wspomina audiencję u Jana Pawła II. Mamy zdjęcie z tego wydarzenia

O spotkaniu z papieżem legendarny komentator opowiedział w wywiadzie dla „Dziennika Zachodniego”, którego udzielił przed mistrzostwami świata w 2014 roku. W rozmowie nie mogło zabraknąć tematu właśnie komentowanych przez Szpakowskiego kolejnych mundiali. Te we Włoszech, w 1990 roku, były dla polskiego dziennikarza wyjątkowe, bowiem to wtedy doszło do spotkania z Janem Pawłem II.

Mateusz Bieniek złożył ważną obietnicę przed meczem z USA. Chodzi o klątwę

Szpakowski przyznał, że audiencja, w której udział brali także inni polscy dziennikarze, była dla niego bardzo dużym przeżyciem. – We Włoszech w 1990 r. większość spotkań komentowałem ze Zbyszkiem Bońkiem i pamiętam, że co chwilę musieliśmy się zatrzymywać, bo ciągle ktoś chciał od Zibiego autograf, zdjęcie. W trakcie tego mundialu razem z grupą polskich dziennikarzy miałem zaszczyt uczestniczyć w Rzymie w spotkaniu z Janem Pawłem II i bardzo przeżyłem tę audiencję u naszego papieża – zdradził Dariusz Szpakowski na łamach „Dziennika Zachodniego”. Zdjęcie z tego spotkania oraz wiele innych historycznych fotografii z życia Szpakowskiego znajdziecie w galerii poniżej.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze