Grzegorz Krychowiak

i

Autor: Tomasz Radzik/Super Express

Grzegorz Krychowiak

Kim jest Grzegorz Krychowiak? Sylwetka pomocnika reprezentacji Polski: klub, żona, kadra

2022-11-17 8:59

Grzegorz Krychowiak jest zdecydowanie jednym z najbardziej doświadczonych zawodników w reprezentacji Polski, która uda się na mistrzostwa świata w Katarze. Już nie raz poznał on smak wielkiej imprezy i był także jedną z czołowych postaci drużyny, która w 2016 roku dotarła do ćwierćfinału mistrzostw Europy. Mundial w Katarze może być jedną z ostatnich takich imprez w karierze, więc Krychowiak z pewnością marzy o podobnym sukcesie.

Trudno o bardziej charakterystyczną postać w reprezentacji Polski niż Grzegorz Krychowiak. Zasłynął on nie tylko swoją grą, ale też wypowiedziami i poczuciem humoru. W reprezentacji przyjaźni się z Wojciechem Szczęsnym, a ich wzajemne żarty i uszczypliwości są stałym elementem zgrupowań. Choć w ostatnim czasie jego kariera klubowa nieco wyhamowała, to trudno było wyobrazić sobie reprezentację bez tego zawodnika.

Grzegorz Krychowiak – reprezentacja

W dorosłej reprezentacji Polski Krychowiak zadebiutował już jako 18 latek w 2008 roku. Później jednak nie miał zbyt wielu okazji do gry, ominęły go nawet mistrzostwa Europy w 2012 roku rozgrywane w Polsce i na Ukrainie! Później jednak zaczął grać regularnie w kadrze i od tamtej pory żaden z selekcjonerów nie mógł pozwolić sobie na rezygnację z tego zawodnika. Stawia na niego także Czesław Michniewicz, choć obecna sytuacja klubowa „Krychy” nie jest najlepsza.

Grzegorz Krychowiak – klub

Jeszcze przed skończeniem 18 lat Krychowiak trafił do Francji i tam rozpoczynał seniorską karierę. Występował m.in. w Bordeaux, Nantes czy Stade Reims. To właśnie dobre występy w ostatnim z tych zespołów sprawiły, że sięgnęła po niego Sevilla. Po świetnym okresie przyszedł nieco gorszy – nie powodziło mu się w PSG czy West Hamie, aż w końcu pomocnik trafił do Rosji. Tam jego kariera znów ożyła, ale poważne kłopoty pojawiły się po wybuchu wojny. Z jej powodu Krychowiak w ostatnim czasie tuła się na wypożyczeniach – przez chwilę grał w AEK Ateny, a teraz występuje w saudyjskim Al-Shabab.

Grzegorz Krychowiak – żona, rodzina

Grzegorz Krychowiak może cieszyć się nie tylko udaną karierą, ale także udanym życiem prywatnym. Już w wieku 21 lat zaczął spotykać się z Celią Jaunat, która w 2019 roku została jego żoną. Para dzieli swoje pasje, takie jak zamiłowanie do mody oraz podróże. Jak sam Krychowiak przyznał w podcaście Wojewódzkiego i Kędzierskiego, nie wyobraża sobie on życia u boku innej kobiety. Para nie ma dzieci.

Grzegorz Krychowiak – sylwetka

  • Grzegorz Krychowiak
  • Data urodzenia: 29 stycznia 1990
  • Klub: Al-Shabab
  • Mecze/gole w kadrze: 94/5
  • Numer: 10
  • Debiut w kadrze: 14 grudnia 2008, Polska – Serbia 1:0
Byliśmy na multisensorycznej wystawie "Polska na Mundialach"
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze