Kylian Mbappe

i

Autor: AP PHOTO Kylian Mbappe

Kim jest Kylian Mbappe? Sylwetka napastnika reprezentacji Francji: klub, żona, rodzina

2022-11-08 16:57

Kylian Mbappe to dziś jeden z najlepszych, o ile nie najlepszy napastnik na świecie. Zawodnik Paris Saint-Germain jest podporą reprezentacji Francji i to na jego gole najbardziej liczą kibice z tego kraju. Cztery lata temu reprezentacja Francji z Kylianem Mbappe w składzie wywalczyła tytuł mistrza świata podczas mundialu w Rosji. Teraz Kylian Mbappe i jego koledzy chcą powtórzyć ten fantastyczny wyczyn podczas mistrzostw świata Katar 2022.

Kylian Mbappe, a właściwie Kylian Mbappe Lottin, urodził się 20 grudnia 1998 roku w Paryżu. Gra dla reprezentacji Francji, ale korzenie ma kameruńsko-algierskie. Jego największe osiągnięcie to oczywiście tytuł mistrza świata z reprezentacją Francji, ale jego półka z trofeami aż ugina się od nagród. Pobił też szereg rekordów. Jest najmłodszym zawodnikiem w historii Ligi Mistrzów UEFA, który strzelił 30 goli - miał wówczas 22 lata, 11 miesięcy i 18 dni. Jest też najmłodszym zawodnikiem w historii Ligi Mistrzów UEFA, który strzelił 35 goli: miał wówczas 23 lata, 8 miesięcy i 17 dni.

Kylian Mbappe - reprezentacja

Kylian Mbappe zadebiutował w reprezentacji Francji 25 marca 2017 roku w wygranym 3:1 meczu z Luksemburgiem. Już trochę ponad rok później grał na mistrzostwach świata. Był jednym z najlepszych zawodników całego turnieju, a w finałowym spotkaniu z Chorwacją, który Francuzi wygrali 4:2, strzelił jednego z goli. Został tym samym najmłodszym strzelcem gola w finale mistrzostw świata w historii od czasów Brazylijczyka Pele. W sumie w reprezentacji Francji rozegrał 59 meczów i strzelił 28 goli.

Kylian Mbappe - klub

Kylian Mbappe rozpoczynał przygodę z piłką jako junior zespołu AS Bondy, potem przeniósł się do INF Clairefontaine, a następnie został piłkarzem AS Monaco. Właśnie w barwach tego zespołu z juniora stał się seniorem i wypłynął na szerokie wody. Świetne występy w zespole Monaco poskutkowały rychłym wielkim transferem. Za oszałamiającą kwotę 180 milionów euro kupiło go Paris Saint-Germain, w którym występuje do dziś. W sumie od 2018 roku w 125 spotkaniach w barwach Paris Saint-Germain Kylian Mbappe rozegrał 124 spotkań, w których strzelił niesamowitą licznę 114 goli.

Kylian Mbappe - żona i rodzina

Kilka miesięcy temu gruchnęła informacja, że Kylian Mbappe spotyka się z modelką, która urodziła się jako... mężczyzna. Tą osobą według doniesień dziennikarzy "Corriere dello Sport" ma być Ines Rau, z którą podczas wakacji został przyłapany na jachcie. Para ma spotykać się od kilku miesięcy i była razem m.in. na festiwalu filmowym w Cannes. Ines Rau urodziła się w 1990 roku jako mężczyzna, a na korektę płci zdecydowała się mając 16 lat.

Kylian Mbappe - sylwetka

  • Kylian Mbappe
  • Data urodzenia: 20 grudnia 1998 (24 lata)
  • Klub: PSG
  • Bilans w kadrze (mecze/gole): 59/28
  • Numer: 7
  • Debiut w kadrze: 25 marca 2017 Francja - Luksemburg 3:1
Sonda
Czy Kylian Mbappe będzie królem strzelców mundialu?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze