Szymon Marciniak

i

Autor: Cyfrasport Szymon Marciniak będzie prowadził mecze podczas mistrzostw świata w Rosji

Chwalą Polaka

Nie szczędzili słów pod adresem Marciniaka. Takiej opinii trudno było się spodziewać, wspomnieli o jego łysinie

2022-11-27 17:10

Polski arbiter Szymon Marciniak spisał się wczoraj na mundialu nie gorzej niż nasi piłkarze. Prowadził bardzo dobrze mecz w grupie D pomiędzy Francją i Danią, zakończony zwycięstwem „Trójkolorowych” 2:1. Zebrał komplementy za swoją pracę od obu stron.

Marciniak cały czas panował nad sytuacją, nie szafował kartkami, pokazując trzy żółte w ciągu całego meczu. Pewne wątpliwości wzbudziła tylko sytuacja z 20.min – faul taktyczny Andreasa Christensena na Kylianie Mbappe. Polski arbiter ukarał Duńczyka żółtą kartką, choć zdaniem wielu równie dobrze mógł za to przewinienie wyrzucić go z boiska. Jednak francuskie media bardzo chwaliły arbitra z Płocka, oceniając jego pracę za bezbłędną. - Chcielibyśmy mieć w Ligue 1 tak dobrych sędziów jak Marciniak. W związku z jego występem nie ma żadnych powodów do wielkich dyskusji - powiedział francuski dziennikarz Fabrice Lamperti w rozmowie z portalem "WP Sportowe Fakty". Bardzo pozytywnie pracę Marciniaka ocenili także Duńczycy. Komentator telewizji TV 2 Jakob Lage podkreślił, że arbiter nie przerywał gry przy byle kontakcie piłkarzy. - Widać było, że na murawie ma duży autorytet. To wielki łysy facet, z którym nikt nie chce zadzierać. Budzi szacunek. W meczu Francja - Dania też to było widać – skomentował Lage pracę polskiego sędziego.

Szczęsny jak Tomaszewski. Powtórzył wyczyn sprzed 48 lat!

Sonda
Czy Szymon Marciniak i jego asystenci mają szansę na poprowadzenie wielkiego finału MŚ?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze