Czesław Michniewicz

i

Autor: Cyfra Sport Czesław Michniewicz

Bilet last minute

Szokująca decyzja Czesława Michniewicza przed rozpoczęciem mundialu! Nowe nazwisko w reprezentacji Polski, klamka zapadła

2022-11-12 17:54

Czesław Michniewicz podjął szokującą decyzję tuż przed rozpoczęciem zgrupowania przed mistrzostwami świata w Katarze! Selekcjoner reprezentacji Polski w ostatniej chwili postanowił zabrać na mundial bramkarza Legii Warszawa - Kacpra Tobiasza. Młody golkiper nie znajdzie się jednak w 26-osobowym składzie, lecz poleci do Kataru, by jedynie trenować z reprezentacją.

Prawdopodobnie wszyscy kibice piłki nożnej w Polsce żyją już nadchodzącym mundialem. W przyszłą niedzielę oficjalnie rozpoczną się mistrzostwa świata w Katarze, a Czesław Michniewicz ogłosił już skład reprezentacji Polski na ten turniej. Jego czwartkowe powołania wywołały mnóstwo emocji, które dało się odczuć już wiele tygodni temu. Jedną z najgorętszych kwestii były powołania dla bramkarzy. Zakulisowe doniesienia mówiły o tym, że selekcjoner chciałby zabrać ze sobą do Kataru czterech golkiperów. Ostatecznie na 26-osobowej liście znalazło się miejsce dla trzech bramkarzy - Wojciecha Szczęsnego, Łukasza Skorupskiego i Bartłomieja Drągowskiego. Wydawało się, że to ostateczna decyzja, a sam Michniewicz przyznawał się do żartów z czterema powołaniami. Jednak już po dwóch dniach powołał on do Kataru czwartego golkipera!

Szokująca decyzja Michniewicza przed rozpoczęciem mundialu! Tobiasz dołączy do reprezentacji Polski

52-latek postanowił dokooptować do reprezentacji Polski Kacpra Tobiasza. 20-letni bramkarz Legii Warszawa zna Michniewicza z klubu, a w obecnym sezonie pewnie wskoczył między słupki bramki "Wojskowych". W 16 meczach PKO BP Ekstraklasy zachował sześć czystych kont i 19-krotnie wyciągał piłkę z siatki. Selekcjoner dostrzegł jego dobrą formę i zdecydował, że wychowanek Legii pomoże kadrze w Katarze. Co prawda nie będzie on oficjalnym reprezentantem kraju, jednak będzie trenował z Biało-Czerwonymi! Michniewicz chce w ten sposób zachować ciągłość treningów niezależnie od wypadków losowych - takich jak kontuzja jednego z trzech powołanych bramkarzy.

"Decyzją selekcjonera Czesława Michniewicza bramkarz Legii Kacper Tobiasz dołączy do reprezentacji Polski i poleci z nią do Kataru. Tobiasz nie znajdzie się jednak w oficjalnej 26-osobowej kadrze na mundial, a jedynie będzie trenował z reprezentacją" - poinformował w mediach społecznościowych Jakub Kwiatkowski, rzecznik PZPN. Poniżej znajdziesz galerię z memami po powołaniach na mundial:

Sonda
MŚ 2022 Katar: czy polscy piłkarze odniosą sukces na mundialu?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze