FC Barcelona, Luis Suarez

Puchar Króla: FC Barcelona zrobiła krok do finału

2018-02-02 0:26

W pierwszym półfinałowym meczu Pucharu Króla FC Barcelona podejmowała na Camp Nou Valencię. Tym razem podopieczni Ernesto Valverde nie zaprezentowali wielu fajerwerków, ale i tak zrobili pierwszy krok do finału. Wygrali z "Nietoperzami" 1:0 po golu Luisa Suareza i przed rewanżem na Estadio Mestalla są w dość dobrym i komfortowym położeniu.

Ani Barcelona, ani Valencia nie mogły być zadowolone z losowania par półfinałowych Pucharu Króla. Obie te drużyny trafić mogły jeszcze na Leganes, ale ostatecznie ekipa z okolic Madrytu wpadła na Sevillę, a dwie teoretycznie najsilniejsze drużyny tego etapu Copa del Rey musiały rywalizować ze sobą.

Od pierwszego gwizdka sędziego na Camp Nou zdecydowanie dominowali - co można było przewidzieć - gospodarze. Długo utrzymywali się przy piłce na połowie Valencii, momentami zakładali nawet hokejowy zamek przed ich polem karnym, ale podopiecznym Ernesto Valverde brakowało błysku i pomysłowości w najważniejszym momencie rozegrania akcji. Trzeba jednak oddać gościom, że bronili się bardzo skutecznie. Co prawda chwilami nieco rozpaczliwie, ale dla nich najbardziej liczyło się to, że do przerwy Barcelona nie tylko nie strzeliła gola, ale wręcz nie oddała żadnego celnego uderzenia na bramkę!

W drugiej połowie obie drużyny wrzuciły jednak wyższy bieg i zwiększyły obroty. "Barca" zaczęła od strzału Leo Messiego w boczną siatkę, a "Nietoperze" od dłuższego posiadania piłki, odważniejszej gry i uderzenia Daniego Parejo. Z czasem jednak przewaga gospodarzy była coraz wyraźniejsza. I w końcu udało się ją przełożyć na gola. Po akcji Messiego i bardzo inteligentnej wrzutce do Luisa Suareza Urugwajczyk trafił głową do siatki i zapewnił swojej drużynie prowadzenie, a jak się później okazało zwycięstwo w tym pierwszym półfinale. Rewanż za tydzień na Estadio Mestalla.

FC BARCELONA - VALENCIA 1:0

Bramki: Luis Suarez 67

Żółte kartki: Sergi Roberto - Andreas Pereira, Carlos Soler, Luciano Vietto

Barcelona: Cilessen - Roberto, Pique, Umtiti, Alba - Vidal (58. Coutinho), Rakitić (68. Paulinho), Busquets, Iniesta (73. Alcacer) - Messi, Suarez

Valencia: Domenech - Montoya, Paulista, Vezo, Gaya - Soler (76. Torres), Parejo, Coquelin, Pereira (46. Maksimović) - Vietto, Rodrigo (82. Mina)