Adam Nawałka

i

Autor: Cyfra Sport Adam Nawałka

Adam Nawałka przejmie reprezentację? Był na bezrobociu od trzech lat, wielka niewiadoma

2022-01-14 10:37

Od rozstania się z Paulo Sousą minęło już kilkanaście dni, a faworytem do przejęcia reprezentacji Polski wciąż jest Adam Nawałka. Od pierwszych chwil po dezercji Portugalczyka był on głównym kandydatem, ale później pojawiły się interesujące zagraniczne kandydatury. Przez pewien moment wydawało się, że duże szanse ma Fabio Cannavaro, jednak wszystko wskazuje na to, że powrót Nawałki do kadry stanie się faktem. Jest to o tyle zaskakujące, iż 64-latek nie pracował przez ostatnie trzy lata!

Kibice reprezentacji często wspominali okres pracy Nawałki po jego odejściu. Ćwierćfinał podczas Euro 2016 zapadł w pamięć wszystkich fanów i jest to najlepszy występ polskich piłkarzy w ciągu wielu ostatnich lat. Tamten zespół przeszedł do historii, tym bardziej, że bez problemu awansował do mistrzostw świata w Rosji. Mundial 2018 okazał się jednak wielką porażką, po której PZPN postanowił rozstać się z trenerem. Miał on wówczas nieskazitelny wizerunek, choć porażka podczas MŚ odbiła się w kraju szerokim echem. Mimo wszystko pamiętano mu fantastyczne mistrzostwa Europy i pięcioletnia kadencja oceniana była pozytywnie. Dlatego Nawałka nie narzekał na brak ofert, a w mediach głośno spekulowano o zainteresowaniu m.in. Legii Warszawa. Doświadczony szkoleniowiec nie spieszył się jednak z powrotem do pracy, a ten nastąpił dopiero pod koniec listopada 2018 r.

Kulesza spotkał się z Nawałką! Na jaw wyszły nowe fakty, rozmawiali pod osłoną nocy

Wciąż nie wiadomo, kto zastąpi Paulo Sousę, choć największe szanse ma Adam Nawałka:

Nawałka nie pracował od 3 lat

Wtedy ogłoszono prawdziwy hit. Nawałka podpisał kontrakt z Lechem Poznań, do którego trafiał jako bohater, który ma poprowadzić Kolejorza do największych sukcesów. Wszyscy kibice śledzili jego poczynania w stolicy Wielkopolski, ale bardzo szybko wielkie oczekiwania zmieniły się w wielkie rozczarowanie. Umowa trenera obowiązywała do końca czerwca 2021 roku, jednak już w marcu 2019 r. obie strony postanowiły się rozstać! Miało to związek z fatalnymi wynikami Lecha, a także nie najlepszą atmosferą wokół drużyny.

Na jaw wyszła prawda na temat rodziny Adama Nawałki. Wraz z żoną nigdy się na to nie zdecydowali

Nawałka poprowadził Kolejorza w zaledwie 11 meczach. Odniósł w nich 5 zwycięstw, zanotował 1 remis i pięciokrotnie musiał uznać wyższość rywali. Jego praca w Poznaniu miała być projektem na lata, ale skończyła się po kilku miesiącach. Obiektywnie oceniono ją jako klęskę, a doświadczony trener postanowił usunąć się w cień. Od marca 2019 r. pozostawał bezrobotny i mało kto spodziewał się, że kolejnym krokiem w jego karierze może być powrót do reprezentacji Polski. Wiele jednak na to wskazuje, a 64-latek będzie miał prawdopodobnie okazję, by ponownie przypomnieć o sobie kibicom.

Sonda
Czy Adam Nawałka będzie dobrym następcą Paulo Sousy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze