Arkadiusz Milik bohaterem Napoli! Świetny mecz Piotra Zielińskiego [WIDEO]

2018-04-19 9:24

Napoli wróciło do walki o mistrzostwo Włoch! Drużyna Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego wygrała na własnym boisku z Udinese 4:2 i zbliżyła się do liderującego Juventusu, który potknął się z Crotone. W środowym spotkaniu w Neapolu świetnie zaprezentowali się Polacy. Milik zdobył bardzo ważną bramkę, a Zieliński popisał się asystą i przez wielu został określony graczem meczu. Zobacz gol Arkadiusza Milika i skrót meczu Napoli - Udinese.

Powracający na boisko po ciężkiej kontuzji Arkadiusz Milik rozkręca się z meczu na mecz. W ligowym spotkaniu z Chievo Polak zdobył bramkę, która przyczyniła się do zwycięstwa jego zespołu w końcówce. W meczu z Milanem Milik mógł zostać bohaterem, lecz zabrakło mu zimnej krwi i trochę szczęścia. Strzał z bliskiej odległości odbił w fenomenalny sposób bramkarz Rossonerich Gigi Donnarumma, przez co spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Mauricio Sarri docenił jednak rosnącą formę Polaka i w środowym pojedynku z Udinese postawił na byłego gracza Ajaksu Amsterdam od pierwszej minuty.

Milik i całe Napoli przeżywali trudne chwile w spotkaniu z drużyną, która ostatnie punkty w Serie A zdobyła 4 lutego. Goście dwukrotnie wychodzili na prowadzenie. Najpierw w 41. minucie za sprawą Jakuba Jankto, później w 55. minucie dzięki Svante Ingelssonowi. Zawodnicy z Neapolu na swoje szczęście szybko odpowiadali na trafienia przeciwników. Tuż przed przerwą do stanu 1:1 doprowadził Lorenzo Insigne, który wykorzystał podanie Piotra Zielińskiego. W 64. minucie wyrównał Raul Albiol pięknym strzałem głową.

Decydujący cios zadał Udinese Arkadiusz Milik. Polak odnalazł się w polu karnym w 70. minucie i zachowując czujność dobił uderzenie Jose Callejona. Po tym trafieniu przyjezdni już się nie pozbierali. Dzieła dokończył Lorenzo Tonelli, ustalając wynik spotkania na 4:2.

Dzięki tej wygranej Napoli zbliżyło się do Juventusu, który zgubił punkty w meczu z Crotone. "Stara Dama" z Wojciechem Szczęsnym w bramce jedynie zremisowała wyjazdowy mecz i zmniejszyła się jej przewaga do czterech punktów. W niedzielę w Serie A czeka nas bardzo ważne spotkanie. W Turynie Juve zagra z Napoli i jeśli drużyna Milika i Zielińskiego chce zdobyć tytuł mistrzowski, musi wygrać ze Szczęsnym i spółką.

Sprawdź wyniki sportowe na żywo. Tabele i statystyki.