Robert Lewandowski

Autor: cyfrasport Robert Lewandowski

Baraże el. MŚ 2022: Czy Polska jest rozstawiona w barażach! Dramatyczne wyniki dla Polaków

2021-11-16 22:45

Tragedia, dramat, katastrofa... Eksperymentowanie Paulo Sousy w meczu Polska - Węgry zakończyło się dla Biało-czerwonych fatalnie. Skutek jest prosty - porażka 1:2 z Madziarami przekreśla nasze szanse na rozstawienie w barażach. Nadzieję dawały wtorkowe mecze, ale spełnić musiało się kilka warunków. Niestety, nic nie wyszło tak jak powinno. Polacy w losowaniu będą nierozstawieni i mogą trafić na potęgi!

Baraże el. MŚ 2022: Polska nie będzie rozstawiona

W barażach o grę w Katarze powalczy dwanaście zespołów - dziesięć ekip, które zajmą drugie miejsca w grupach eliminacji MŚ oraz dwie reprezentacje ze ścieżki Ligi Narodów. Narodowe kadry zostaną podzielone na trzy czterozespołowe grupy, w których rozegrane będą półfinały i finał - w obu przypadkach po jednym meczu. Nie będzie rewanżów! Awans zapewni sobie tylko zwycięzca obu spotkań.

Bramki: Moore - de Bruyne

Baraże el. MŚ 2022: Na kogo może trafić Polska?

• Portugalia
  • Włochy
  • Rosja
  • Turcja
  • Walia
  • Szwecja
Czy reprezentacja Polski awansuje na mundial w Katarze?

22:40

Na kogo mogą trafić Polacy? Sytuacja wygląda fatalnie! Trzeba pokonać dwóch rywali, najprawdopodobniej wyżej rozstawionych. To brzmi jak mission impossible!

22:37

Koniec meczu także w Holandii, gdzie "Oranje" wygrali 2:0 z Norwegami. Walia remisuje z Belgią 1:1.

22:36

Kończą się kolejne mecze! Francja wygrywa z Finlandią 2:0. Turcja z Czarnogórą 2:1. Koniec marzeń o barażach!

22:31

Włosi, Portugalczycy, Turcy czy Rosjanie... To potencjalni rywale w pierwszym meczu. O wyjazd do Kataru nie będzie łatwo!

22:28

CZTERY MINUTY! Coraz mniej wskazuje na to, że Polska będzie rozstawiona w barażach. Złe wyniki wciąż w Czarnogórze i Walii...

22:27

Holandia prowadzi z Norwegią!Kilka minut do końca meczu, a bramkę dla "Oranje" zdobył Bergwijn. Uciekają spod topora!

22:24

Turcy o krok od strzelenia trzeciej bramki. Fenomenalna obrona bramkarza Czarnogóry. Na pozostałych stadionach nic się nie zmienia. I nie zmienia się nic w losie Polski. Cały czas jesteśmy poza czołową szóstką rozstawionych zespołów.

22:18

Francja podwyższa prowadzenie z Finlandią. Gola na 2:0 zdobył Mbappe!

22:14

Tak wyglądała bramka dla Turcji, która pozwoli im wyprzedzić Polskę w tabeli ekip z drugich miejsc.

22:13

20 minut nadziei... W tym momencie muszą zmienić się wyniki na dwóch stadionach, by Polska była rozstawiona. Chodzi oczywiście o Czarnogórę, która musi urwać punkty Turkom i Belgię, która musi wygrać z Walią.

22:08

Bramka w końcu pada także w Helsinkach. Francuzi wychodzą na prowadzenie po bramce Benzemy, który wszedł na boisko dziesięć minut temu.

22:06

Pozostał nam już tylko śmiech...

22:04

Co ciekawe, teraz nóż na gardle ma także... Holandia! Jeśli Norwegowie strzelą "Oranje" jedną bramkę, a wynik meczu w Czarnogórze się utrzyma, Holendrzy nie pojadą do Kataru.

22:03

KATASTROFA! Kokcu wyprowadza Turcję na prowadzenie i już dwa zespoły wyprzedzają nas w tabeli drugich miejsc.

22:01

Wybiła godzina 22:00, a to oznacza tylko jedno! 30 minut do końca. I... wciąż jesteśmy poza czołową szóstką. Nie jesteśmy rozstawieni!

21:55

21:52

Mijają kolejne minuty, a na wszystkich siedmiu stadionach, gdzie rozgrywają się właśnie mecze... remisy. Niestety, nie wszystkie nam sprzyjają.

21:47

Zaczynamy drugie połowy! Kluczowe trzy kwadranse dla losów polskiej piłki!

21:38

Wiele zależy teraz od Belgów. Bacznie spoglądamy także w kierunku meczu Czarnogóry z Turcją. Oby w szatni padły odpowiednie słowa!

21:32

Przerwa także w Czarnogórze! Turcja remisuje 1:1. Ten wynik zdecydowanie satysfakcjonuje Polaków.

21:31

Koniec pierwszej połowy także na stadionach w Holandii i Walii. W obu meczach remisy - kolejno 0:0 i 1:1. Wynik spotkania Walia - Belgia jest dla Polaków dużym problemem. To właśnie wyspiarze zepchnęli nas na siódme miejsce w rankingu drugich miejsc.

21:30

Koniec pierwszej połowy w Finlandii. Po 45 minutach rywalizacji w meczu z Francją jest 0:0.

21:18

Aj, aj, aj! No, i Walia zaczyna swoje show. Moore doprowadza do remisu w meczu z Belgią i to oznacza, że w wirtualnej tabeli wypadamy z czołowej szóstki!

21:11

Spotkania w Walii i Czarnogórze rozpoczęły się dla Polaków znakomicie! Po kilkunastu minutach w obu meczach wyniki były dla Polaków zadowalające. Po ponad 20 minutach Biało-czerwoni mogą znaleźć się wśród rozstawionych zespołów. Obecnie wyniki muszą się jednak utrzymać!

21:00

Spotkania eliminacji mistrzostw świata się rozpoczęły! Znakomity początek Czarnogóry, która prowadzi 1:0 z Turcją.