Cezary Kucharski

i

Autor: CyfraSport Cezary Kucharski

Rozmowa Super Expressu

Cezary Kucharski o wyborze Fernando Santosa na selekcjonera. Mówi o jajach i Cristiano Ronaldo

2023-01-25 9:33

Fernando Santos został nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Głos w tej sprawie zabierało w ostatnich dniach wielu ekspertów, kibiców czy byłych piłkarzy. W rozmowie z "Super Expressem" Cezary Kucharski skomentował ten wybór. Wskazał na dwie bardzo ważne kwestie - w tym między innymi posadzenie Cristiano Ronaldo na ławce.

Fernando Santos oficjalnie objął stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski. Ma pracować z polskimi piłkarzami do 2026 roku. Portugalczyk w przeciwieństwie do swojego rodaka Paulo Sousy, będzie w tym czasie mieszkał w naszym kraju.

Cezary Kucharski o Fernando Santosie: Ma jaja

- Jest zaskoczenie, ale bardzo pozytywne wyborem Fernando Santosa. To trener z dużym nazwiskiem, który ma dużo doświadczenia i sukcesów na koncie – komentuje nominację Santosa Cezary Kucharski, były piłkarz i agent Roberta Lewandowskiego, dobitnie podkreślając dokonania trenerskie Santosa. - Do tej pory piłkarska reprezentacja nie miała takiego szkoleniowca, tylko w reprezentacjach siatkówki mieliśmy trenerów tej klasy - dodał.

PZPN wcale nie musiał zatrudnić Santosa! Na jaw wyszły nowe szczegóły, inny trener był bliski reprezentacji

Santos zaimponował Kucharskiemu podczas ostatniego mundialu, mimo że Portugalia doszła tylko do ćwierćfinału turnieju. - Sadzając Cristiano Ronaldo na ławce, pokazał, że ma jaja i dużo wigoru jak na 68 lat. Ta sytuacja była dla mnie symptomatyczna i pokazała, że nie bał się wyjść ze strefy komfortu, jaka zawsze daje obecność na boisku kogoś tak wybitnego jak Ronaldo. Uważam, że Santos wciąż jest trenerem bardzo energetycznym. A jeśli dał radę z Ronaldo, to trudno mi sobie wyobrazić, żeby sobie nie poradził z Lewandowskim, skoro pracował z takimi samymi samymi gwiazdami jak on, czy większymi - mówi.

Kucharski o mieszkaniu przez Santosa w Polsce: To istotna zmiana

Kucharski zwraca uwagę na ważną rzecz w kontrakcie PZPN z Portugalczykiem – Santos na czas pracy będzie mieszkał w Polsce.

- Zamieszkiwanie w kraju gdzie się pracuje świadczy o pełnej identyfikacji z tym krajem. Szkoleniowiec powinien tu mieszkać, po to żeby rozumieć Polaków i obserwować też naszą ligę. To bardzo istotna zmiana. Kulesza zrobił to, czego nie zrobił Boniek w przypadku Paulo Sousy – podkreśla Kucharski.

Mają specjalny plan na Jakuba Kiwiora w Arsenalu. Menadżer zdradził szczegóły, tak będzie grał Polak

Zobacz najlepsze memy po objęciu Fernando Santosa reprezentacji Polski.

Cezary Kulesza po wyborze Fernando Santosa na selekcjonera
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze