Dariusz Szpakowski zaliczył gigantyczną wpadkę w TVP. Komunistyczny działacz doceniony

2022-01-27 17:06
Dariusz Szpakowski, Jerzy Urban
Autor: Marek Zieliński/SUPER EXPRESS, Tomasz Radzik/Super Express

Dariusz Szpakowski to jedna z legend polskiego dziennikarstwa sportowego. Niestety, szanowanemu komentatorowi czasami zdarzają się jednak wpadki i tak było także tym razem. W programie 4-4-2 na antenie TVP Sport Dariusz Szpakowski wypowiadał się na temat kandydatów na stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski. Widzowie musieli być nieźle zaskoczeni, gdy komentator zaproponował, aby kadrę objął… Jerzy Urban.

Dariusz Szpakowski od lat jest jednym z najsłynniejszych głosów komentatorskich w polskich domach. Choć niekiedy musi zmierzyć się z krytyką widzów, to wciąż jest jednym z najbardziej szanowanych dziennikarzy sportowych w Polsce. Niedawno Dariusz Szpakowski wrócił do komentowania meczów piłkarskich po kilkumiesięcznej przerwie, a także znów można usłyszeć go i zobaczyć w programie TVP Sport 4-4-2. W ostatnim odcinku tematem był wybór szkoleniowca, który ma objąć polską kadrę. W mediach przewija się sporo nazwisk, ale wydaje się, że głównych faworytów jest dwóch: Andrij Szewczenko oraz Adam Nawałka. Tego, kto zostanie nowym selekcjonerem, dowiemy się 31 stycznia. Do tej pory nie będzie brakowało spekulacji i różnych ciekawych propozycji. Swoją wysunął także Dariusz Szpakowski w programie 4-4-2, nie obyło się jednak bez sporej wpadki.

Andrzej Niedzielan nie ma wątpliwości. To on powinien być trenerem kadry. Ma rację?

Sonda
Czy Jan Urban byłby dobrym selekcjonerem?

Dariusz Szpakowski z niezwykłą propozycją. Fani nie dowierzali

W programie 4-4-2, w trakcie dyskusji o nowym selekcjonerze, Dariusz Szpakowski postanowił wymienić kilku polskich trenerów, którzy mogliby objąć kadrę. Niestety, pomylił on imię jednego z nich. – Mówią, że zdecydowanie Polak. Wśród tych, którzy są wymieniani w roli kandydatów, są oczywiście Adam Nawałka, oczywiście Jerzy Urban, oczywiście Michał Probierz. Czy ktoś jeszcze? – mówił Szpakowski.

Michał Listkiewicz opowiada o SPOTKANIU z Szewczenką. "To światowiec, ale..." | Futbologia

Co ciekawe, żaden z obecnych w studio gości - redaktor Andrzej Janisz, były selekcjoner Jerzy Engel i rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski - nie zareagował na wpadkę Dariusza Szpakowskiego. Zareagował za to Internet, gdzie pomyłkę słynnego komentatora skomentowało wiele osób. W tym także profil "Tygodnika NIE" w mediach społecznościowych, należącego do Jerzego Urbana.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze