FENOMENALNY gol Krychowiaka. Ależ HUKNĄŁ, nie było czego zbierać!

2021-02-27 21:57 PSt
Grzegorz Krychowiak
Autor: East News Grzegorz Krychowiak

Grzegorz Krychowiak najwyraźniej pozazdrościł Robertowi Lewandowskiemu strzeleckich popisów w starciu z 1. FC Koeln. Pomocnik Lokomotiwu Moskwa zdobył bramkę w wygranym przez jego Lokomotiw Moskwa derbowym meczu przeciwko CSKA. I trzeba przyznać, że było to trafienie doprawdy rewelacyjne!

Zespół Grzegorza Krychowiaka i Macieja Rybusa w bieżących rozgrywkach spisuje się bardzo przeciętnie. Przed meczem z CSKA podopieczni Marko Nikolicia znajdowali się dopiero na 9. pozycji w tabeli. Derbowy rywal Lokomotiwu okupował natomiast pozycję wicelidera i do starcia z „Loko” przystępował w roli wyraźnego faworyta. Zespół Polaków zagrał jednak bardzo solidne spotkanie, wygrywając ostatecznie 2:0.

Paulo Sousa może zarobić FORTUNĘ na reklamach. Brzęczek? Zzielenieje ze złości! | Futbologia

Wynik meczu otworzył już w 6. minucie Witalij Lisakowicz. Jeszcze przed przerwą moment chwały przeżywał reprezentant Polski. Były piłkarz m.in. Sevilli czy Paris Saint-Germain otrzymał górne podanie od Francois Kamano. 31-latek dobrze przyjął sobie piłkę, po czym huknął w krótki róg, idealnie pod poprzeczkę! Strzegący bramki rywali Ilija Pomazun był bez najmniejszych szans.

Dla Krychowiaka było to już czwarte ligowe trafienie w bieżącym sezonie. Zarówno 31-letni pomocnik, jak i o rok starszy Maciej Rybus rozegrali w tym spotkaniu pełne 90 minut. Dzięki zwycięstwu Lokomotiw awansował na 6. lokatę w tabeli rosyjskiej ekstraklasy. Do prowadzącego Zenitu Sankt Petersburg traci jednak aż 11 punktów.