Fernando Santos

i

Autor: AP PHOtO Fernando Santos

Miał problemy z prawem

Fernando Santos był skazany! Poważna rysa nowego selekcjonera reprezentacji, tak oszukiwał swój kraj

2023-01-24 9:56

Fernando Santos został nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. To on zastąpił na tym stanowisku Czesława Michniewicza. Wizerunek trenera nie jest jednak nieskazitelny. Dziennikarz Szymon Jadczak przypomniał, że nowy selekcjoner był skazany za oszustwa podatkowe.

Jan Tomaszewski od dawna powtarzał, że jego zdaniem selekcjoner powinien być jak żona Cezara. Jego zdaniem trener reprezentacji powinien mieć nieskazitelny wizerunek. Uderzał w ten sposób w osobę Czesława Michniewicza. Legendarny bramkarz reprezentacji Polski odnosił się do wątpliwej sprawy związanej z tzw. "aferą 711". Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że Fernando Santos, który został nowym selekcjonerem reprezentacji, także miewał problemy z prawem.

Jan Tomaszewski NA ŻYWO ocenia Fernando Santosa. Konferencja z prezentacji selekcjonera reprezentacji Polski

Fernando Santos był skazany. Poważna rysa na wizerunku

Jak przypomniał Szymon Jadczak, Fernando Santos też miał problemy z prawem. Portal Sabado.pt informował o tym, że selekcjoner był skazany za unikanie płacenia odpowiedniej stawki podatkowej. Założenie firmy "Femacosa" pozwoliło mu zmniejszenie zobowiązań podatkowych. W ten sposób oszukiwał swój kraj.

Jego postępowanie zostało uznane jako przestępstwo. Fernando Santos musiał zapłacić 4,5 miliona dolarów kary. Zaakceptował ten wyrok. W Portugalii mówiono wtedy, że doszło do kryzysu wartości etycznych w futbolu.

Lukas Podolski przyłapany. Nie mógł przepuścić takiej okazji. Na końcu musiał pogodzić się ze smutnym momentem

- O nie... A miało być tak spokojnie - napisał Szymon Jadczak na Twitterze.

Kiedy Fernando Santos zostanie ogłoszony jako selekcjoner?

Fernando Santos przyleciał do Polski w poniedziałek 23 stycznia. Jako selekcjoner zostanie ogłoszony podczas wtorkowej konferencji prasowej na Stadionie Narodowym.

Super Tenis 23.01
Najnowsze