Awantura w meczu Polaków

Autor: X/TVP Sport Awantura w meczu Polaków

Było gorąco

Gigantyczna awantura w meczu Polaków. Doszło do rękoczynów. Piłkarze ostro na siebie ruszyli

2024-03-26 20:51

Przerwa na występy drużyn narodowych to nie tylko mecze głównych reprezentacji, ale również występy młodzieżowych kadr. Również i Polacy grali na wielu frontach, a jednym z nich był Turnieju Ośmiu Narodów, gdzie grały reprezentacje do lat 20. W meczu Polski z Rumunią doszło do niemałego zamieszania pod koniec rywalizacji, gdy piłkarze obu drużyn ostro ruszyli na siebie.

Reprezentacja Polski do lat 20 dotychczas rozegrała pięć meczów na Turnieju Ośmiu Narodów. Pokonali Portugalię 4:0, zremisowali 1:1 z Niemcami, przegrali 0:1 z Włochami, wygrali z Czechami 1:0 oraz doznali sromotnej porażki z Anglią 1:5. Szóstym spotkaniem biało-czerwonych na turnieju była rywalizacja z Rumunią. Spotkanie układało się po myśli Polaków, bo w 38. minucie na listę strzelców wpisał się Aleksander Buska. Jednak Rumunii nie dawali za wygraną i doprowadzili do wyrównania w 72. minucie.

Quiz. Czy rozpoznasz piłkarzy z PRL-u. Brak 15/15 to wstyd dla fanów futbolu!

Pytanie 1 z 15
Zacznijmy od czegoś prostego. Ten były piłkarz reprezentacji Polski grał w Widzewie Łódź, Juventusie Turyn i AS Romie. Po latach kariery był m.in. trenerem reprezentacji Polski oraz szefem PZPN. Jest nim?
Boniek

Do końca trwałą walka o zwycięstwo, która w pewnym momencie przekroczyła granice. W 87. minucie doszło do niemałej awantury pod polem karnym Rumunów. Majchrzak uważał, że był faulowany, ale sędzia odgwizdał zagranie ręką. Polak przytrzymał nieco piłkę i to zdenerwowało Rumunów, którzy mocno popchnęli Majchrzaka. A zwłaszcza bramkarza rywali, który szarpał zawodnika. W pewnym momencie wokół Majchrzaka pojawiło się wielu innych piłkarzy i doszło do przepychanek, a sędzia rozdał kilka żółtych kartek.