Grzegorz Lato grzmi w sprawie nowego selekcjonera. Mowa o zakochaniu, pieniądze w tle [WYWIAD SE]

2022-01-25 14:11
Grzegorz Lato
Autor: Cyfra Sport

Telenowela z wyborem nowego selekcjonera trwa w najlepsze, ale legendarny reprezentant Polski Grzegorz Lato (72 l.) nie czuje zniecierpliwienia. Ma tylko jeden apel do prezesa Cezarego Kuleszy. - Wy jesteście zakochani w tych zagranicznych trenerach, czy co? Nowym trenerem musi być Polak! - podkreśla były prezes PZPN.

„Super Express”: - Nie za długo trwa to oczekiwanie na nowego selekcjonera?

Grzegorz Lato: - Ale nawet jakby trener był, to w czym pomoże? Liga przecież nie gra. A jak będzie duży mróz, to będą mecze odwoływać.

- Czyli to dobrze, że Kulesza tak czeka?

- Moim zdaniem to oni już wiedzą, kogo wybrali. Ale muszą też z trenerem dobrać cały sztab szkoleniowy. Nie może być tak jak z Sousą, że on wszystkich Polaków wyautował i wziął samych swoich. A wszyscy jak te papugi mówili, że to wspaniały trener. Nagle się okazało, jaki on jest wspaniały. Ale nikt się nie puknie w piersi teraz.

- Ale Sousy już od miesiąca już nie ma, szukamy nowego trenera.

- Ale to nie o to chodzi, że nie ma! Ale kontrakt powinien być wypełniony. Ja na miejscu Czarka Kuleszy to bym wystąpił o olbrzymie odszkodowanie i zaskarżyłbym do FIFA i UEFA jego postępowanie. Kontrakt jest kontraktem i trzeba go wypełnić.

- Sousa ma zapłacić odszkodowanie. 300 tysięcy euro.

- Niech pan nie żartuje… 300 tysięcy euro? Co to za pieniądze w dzisiejszej piłce.

Jerzy Dudek bez ogródek o Zbigniewie Bońku. Mocna opinia byłego bramkarza, powiedział co naprawdę myśli

Tomaszewski MASAKRUJE Sousę: To jest moralny PINOKIO! | Futbologia

- Za Sousę powinien przyjść cudzoziemiec czy Polak?

- Rany boskie, musi być Polak! Popatrzcie w historię sukcesów reprezentacji, największe wyniki osiągali tylko Polacy. Jak był Beenhakker, zajęliśmy ostatnie miejsce w grupie na Euro. Oczywiście, wszedł do tych mistrzostw, brawo za to, ale na Euro była klapa. I teraz ten Sousa, który uciekł jak tchórz. Jak Boga kocham, on żadnego meczu polskiej ligi nie obejrzał! A wy żeście wszyscy zawinęli ogon pod siebie, bo to wielki pan Sousa.

- Mówi się, że faworytem jest Szewczenko. Co pan na to?

- Wy jesteście zakochani w tych zagranicznych trenerach, czy co? Jeśli brać zagranicznego to z najwyższej półki, jak to robią kluby angielskie. Ale nas nie stać, żeby zapłacić mu rocznie 20 milionów funtów czy euro.

- Ale 2,5 miliona dla Szewczenki to też duże pieniądze.

- To są potężne pieniądze, ale dla nas. Dla normalnego Polaka. Pan popatrzy, ile trenerzy zarabiają w Anglii czy Niemczech. Bayern odkupił trenera za 25 milionów euro. Odkupił! A ile on dostał? Trener nie może zarabiać mniej, niż zawodnicy.

- Pokonamy Rosję w barażach?

- Będzie ciężki mecz. My z nimi nigdy nie wygraliśmy nigdy. Oni zrobią wszystko, żeby wygrać. A przecież żeście wszyscy pieli z zachwytu, że wylosowaliśmy Rosję. Pamiętam to!

Lewandowski nie zrezygnował z transferu? Hiszpańskie media są przekonane, że Lewy chce odejść z Bayernu!

Zobacz w galerii poniżej, jak zmieniał się Adam Nawałka

Sonda
Czy Andrij Szewczenko byłby dobrym trenerem dla reprezentacji Polski?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze