Grzegorz Lato

i

Autor: Cyfra Sport

Grzegorz Lato grzmi w sprawie nowego selekcjonera. Mowa o zakochaniu, pieniądze w tle [WYWIAD SE]

2022-01-25 14:11

Telenowela z wyborem nowego selekcjonera trwa w najlepsze, ale legendarny reprezentant Polski Grzegorz Lato (72 l.) nie czuje zniecierpliwienia. Ma tylko jeden apel do prezesa Cezarego Kuleszy. - Wy jesteście zakochani w tych zagranicznych trenerach, czy co? Nowym trenerem musi być Polak! - podkreśla były prezes PZPN.

„Super Express”: - Nie za długo trwa to oczekiwanie na nowego selekcjonera?

Grzegorz Lato: - Ale nawet jakby trener był, to w czym pomoże? Liga przecież nie gra. A jak będzie duży mróz, to będą mecze odwoływać.

- Czyli to dobrze, że Kulesza tak czeka?

- Moim zdaniem to oni już wiedzą, kogo wybrali. Ale muszą też z trenerem dobrać cały sztab szkoleniowy. Nie może być tak jak z Sousą, że on wszystkich Polaków wyautował i wziął samych swoich. A wszyscy jak te papugi mówili, że to wspaniały trener. Nagle się okazało, jaki on jest wspaniały. Ale nikt się nie puknie w piersi teraz.

- Ale Sousy już od miesiąca już nie ma, szukamy nowego trenera.

- Ale to nie o to chodzi, że nie ma! Ale kontrakt powinien być wypełniony. Ja na miejscu Czarka Kuleszy to bym wystąpił o olbrzymie odszkodowanie i zaskarżyłbym do FIFA i UEFA jego postępowanie. Kontrakt jest kontraktem i trzeba go wypełnić.

- Sousa ma zapłacić odszkodowanie. 300 tysięcy euro.

- Niech pan nie żartuje… 300 tysięcy euro? Co to za pieniądze w dzisiejszej piłce.

Jerzy Dudek bez ogródek o Zbigniewie Bońku. Mocna opinia byłego bramkarza, powiedział co naprawdę myśli

Tomaszewski MASAKRUJE Sousę: To jest moralny PINOKIO! | Futbologia

- Za Sousę powinien przyjść cudzoziemiec czy Polak?

- Rany boskie, musi być Polak! Popatrzcie w historię sukcesów reprezentacji, największe wyniki osiągali tylko Polacy. Jak był Beenhakker, zajęliśmy ostatnie miejsce w grupie na Euro. Oczywiście, wszedł do tych mistrzostw, brawo za to, ale na Euro była klapa. I teraz ten Sousa, który uciekł jak tchórz. Jak Boga kocham, on żadnego meczu polskiej ligi nie obejrzał! A wy żeście wszyscy zawinęli ogon pod siebie, bo to wielki pan Sousa.

- Mówi się, że faworytem jest Szewczenko. Co pan na to?

- Wy jesteście zakochani w tych zagranicznych trenerach, czy co? Jeśli brać zagranicznego to z najwyższej półki, jak to robią kluby angielskie. Ale nas nie stać, żeby zapłacić mu rocznie 20 milionów funtów czy euro.

- Ale 2,5 miliona dla Szewczenki to też duże pieniądze.

- To są potężne pieniądze, ale dla nas. Dla normalnego Polaka. Pan popatrzy, ile trenerzy zarabiają w Anglii czy Niemczech. Bayern odkupił trenera za 25 milionów euro. Odkupił! A ile on dostał? Trener nie może zarabiać mniej, niż zawodnicy.

- Pokonamy Rosję w barażach?

- Będzie ciężki mecz. My z nimi nigdy nie wygraliśmy nigdy. Oni zrobią wszystko, żeby wygrać. A przecież żeście wszyscy pieli z zachwytu, że wylosowaliśmy Rosję. Pamiętam to!

Lewandowski nie zrezygnował z transferu? Hiszpańskie media są przekonane, że Lewy chce odejść z Bayernu!

Zobacz w galerii poniżej, jak zmieniał się Adam Nawałka

Sonda
Czy Andrij Szewczenko byłby dobrym trenerem dla reprezentacji Polski?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze