Jerzy Dudek bez ogródek o Zbigniewie Bońku. Mocna opinia byłego bramkarza, powiedział co naprawdę myśli

2022-01-25 10:12
Jerzy Dudek, Zbigniew Boniek
Autor: Andrzej Lange/SE, Marcin Gadomski/SE Jerzy Dudek bez ogródek o Zbigniewie Bońku

Wybory nowego trenera reprezentacji Polski, który ma zastąpić Paulo Sousę po tym, jak Portugalczyk porzucił Biało-czerwonych. wzbudzają wiele emocji, a kolejni kandydaci mają masę zwolenników i przeciwników. O ile młodsi kibice mogą tego nie pamiętać, sytuacja nie różniła się za bardzo, gdy przed laty kadrę obejmował Zbigniew Boniek. Na stanowisku nie wytrzymał zbyt długo, a Jerzy Dudek szczerze ocenił wtedy Bońka na stanowisku selekcjonera.

O tym, że ciężko jest zadowolić polskiego kibica, mieliśmy okazję przekonać się już niejednokrotnie i pewnie jeszcze nie jeden raz w historii będzie nam dane tego doświadczyć. Największe emocje wzbudzają przede wszystkim trenerzy reprezentacji Polski. Po tym, jak Paulo Sousa postanowił porzucić Biało-czerwonych na rzecz brazylijskiego Flamengo, gdzie Portugalczyk wprowadził już prawdziwy terror, kolejni kandydaci na stanowisko selekcjonera mają swoich zwolenników i przeciwników, co nie ułatwia Cezaremu Kuleszy podjęcia decyzji, na którą będziemy musieli poczekać jeszcze kilka dni. Młodsi fani mogą tego nie pamiętać, jednak nie mniejsze emocje na stanowisku trenera polskiej kadry wzbudzał przed laty Zbigniew Boniek, który szybko pożegnał się z posadą. 

Szewczenko porównany do Sousy. Dosadne słowa o ukraińskim trenerze, były kadrowicz nie ma wątpliwości

Jerzy Dudek podsumował Zbigniewa Bońka. Mocne słowa byłego bramkarza reprezentacji Polski, powiedział co myśli

Zbigniew Boniek objął reprezentację Polski w lipcu 2002 roku i już w listopadzie pożegnał się z kadrą. Po tej krótkiej przygodzie z Biało-czerwonymi, nie brakowało oczywiście komentarzy kibiców oraz piłkarzy. Pracę Bońka w kadrze ocenił również wtedy Jerzy Dudek. - Był wielką gwiazdą, jego autorytet przygasił nas. Nie mieliśmy własnej inwencji, bo wiedzieliśmy, że największa gwiazda świeci nad nami. To nas przytłumiło. Zrozumiałem, dlaczego wielcy piłkarze rzadko są wielkimi trenerami. Szacunek do niego, jego osiągnięć był większy od własnej inicjatywy... - wyznał były bramkarz w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" przed laty.

Osiem osób nie żyje, masa rannych. Dramat przed meczem Pucharu Narodów Afryki

Krótka przygoda Bońka z reprezentacją Polski

Zbigniew Boniek nie nacieszył się zbyt długo pracą z reprezentacją Polski, bowiem miał okazję poprowadzić Biało-czerwonych w zaledwie pięciu spotkaniach, z czego dwa wygrał, dwa przegrał i jedno zremisował. Swoją przygodę na ławce trenerskiej Polaków zakończył przegranym meczem z Danią 0:2 i po tym, jak został zatrudniony na stanowisku 8 lipca 2002, już 22 listopada przestał był selekcjonerem.

Były reprezentant Polski zszokował opinią na temat Lewandowskiego. Niespodziewane źródło problemu z wyborem selekcjonera?

Sprawdźcie, jaki majątek zgromadził Zbigniew Boniek, klikając w galerię poniżej

Sonda
Czy Zbigniew Boniek był dobrym prezesem PZPN-u?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze