Tomasz Kędziora, Krzysztof Piątek

Autor: Cyfra Sport Tomasz Kędziora i Krzysztof Piątek

Izrael - Polska 1:2 SKRÓT meczu. WSZYSTKIE gole z meczu Izrael - Polska w el. Euro 2020

2019-11-16 23:42

Długo zapowiadało się na to, że reprezentacja Polski bez większych problemów rozprawi się z kadrą Izraela w meczu eliminacji mistrzostw Europy 2020. Biało-czerwoni w Warszawie wygrali aż 4:0, a w Jerozolimie spotkanie mieli pod pełną kontrolą. Ale ostatnie minuty były nerwowe. Mimo bramki kontaktowej dla gospodarzy, Polacy zdołali utrzymać prowadzenie i z Izraela wyjeżdżają z kompletem punktów. Izrael - Polska SKRÓT meczu.

Polacy już przed sobotnią rywalizacją byli pewni awansu na przyszłoroczny turniej. Stawka spotkania i tak była duża, bo podopieczni Jerzego Brzęczka nadal walczą o rozstawienie w losowaniu grup. A żeby mieć w nim, jak najlepszą pozycję, musieli wygrać w Izraelu. Selekcjoner wystawił nieco zmieniony skład, a na ławce rezerwowych usiadł m.in. Robert Lewandowski.

Biało-czerwoni mimo zmian w ustawieniu grali bardzo dobrze. Izrael nie mógł stworzyć choćby jednej dogodnej sytuacji w pierwszej połowie. Polacy natomiast wynik spotkania otworzyli bardzo szybko. Już w czwartej minucie na listę strzelców wpisał się Grzegorz Krychowiak, który wykorzystał dobre rozegranie rzutu rożnego. Na dobrą sprawę Polacy w pierwszej odsłonie powinni strzelić co najmniej parę bramek.

Tak się jednak nie stało. Jednak druga połowa zaczęła się równie znakomicie. Ponownie kluczowy okazał się rzut rożny. Tym razem po zamieszaniu w polu karnym Izraela piłkę do bramki z najbliższej odległości skierował Krzysztof Piątek. Polacy pod koniec spotkania oddali inicjatywę przeciwnikom. Okazało się to niezbyt dobrym rozwiązaniem, bo gospodarze, za sprawą Munisa Dabbura zdobyli bramkę kontaktową. Do remisu doprowadzić jednak nie zdołali i biało-czerwoni mogli cieszyć się z kompletu punktów.