Jan Bednarek

i

Autor: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Mocne słowa

Jan Bednarek wkurzony po meczu Czechy - Polska. Padły słowa w kierunku kibiców

2023-03-24 23:08

Polacy dostali srogą lekcję od Czechów w pierwszym meczu eliminacji do przyszłorocznego Euro. Przegranej 1:3 w Pradze nie mógł przeboleć Jan Bednarek, który w krótkiej rozmowie z TVP Sport tuż po spotkaniu przeprosił kibiców. – To jest niedopuszczalne, żeby zagrać tak początek meczu – powiedział stoper Southampton.

– Ciężko coś powiedzieć po takim początku meczu. To jest nieakceptowalne. Piłkarze na takim poziomie, jak my nie mogą sobie na to pozwolić. To był dla nas szok. Pozostaje nam przeprosić kibiców i powiedzieć sobie mocne słowa w szatni – powiedział w rozmowie z TVP Jan Bednarek, będąc jeszcze na murawie Eden Areny w Pradze. Reprezentacja Polski po niecałych trzech minutach przegrywała z Czechami 0:2, ostatecznie gracze Fernando Santosa przegrali 1:3.

Kiedy następny mecz Polaków?

– Początek zawaliliśmy, bo graliśmy bojaźliwie. Takie małe rzeczy decydowały. Mamy piłkę, tracimy tą piłkę, a Czesi robią "wrzutkę" i jest 0-2. To szczegóły, ale one zadecydowały o wyniku. To było bardzo złe spotkanie i musimy być po nim z sobą szczerzy – wyznał stoper „Biało-Czerwonych”.

– Drugi raz tego meczu już nie zagramy, już go nie poprawimy. Nie ma sensu teraz roztrząsać, co było źle w tym spotkaniu. Dużo rzeczy było złych. Przed nami w poniedziałek mecz z Albanią i to trzeba wygrać. Tu już nie ma półśrodków, tylko wygrana i idziemy w górę tabeli, idziemy do przodu – dodał na koniec piłkarz Southampton.

Fernando Santos i nowy dramatyczny rekord. Tak szybko pierwszych goli nie tracił żaden selekcjoner

Czeska prasa grozi Lewandowskiemu przed meczem Czechy - Polska
Najnowsze