Fernando Santos

Autor: Cyfra Sport Fernando Santos

Szybkie strzały

Fernando Santos i nowy dramatyczny rekord. Tak szybko pierwszych goli nie tracił żaden selekcjoner

2023-03-24 22:17

Trudno napisać cokolwiek dobrego o reprezentacji Polski po pierwszej połowie meczu z Czechami. Na Eden Arenie w Pradze piłkarze Jaroslava Silhavy’ego bardzo szybko wzięli sprawy w swoje ręce. Już po dwóch minutach i 16 sekundach prowadzili 2:0. Fernando Santos, jako selekcjoner reprezentacji Polski, stracił dublet najszybciej w historii. Niechlubny rekord, którym opisał w formie wyliczeń na Twitterze AbsurDB.

Polacy mieli od pierwszych sekund starać się uwolnić potencjał ofensywny, a zrobili to Czesi. Szybko rzucili się na „Biało-Czerwonych” i po trafieniach Krejčíego i Čvančara objęli dwubramkowe prowadzenie. W trzy minuty Czesi „ułożyli” sobie mecz. Jak policzył użytkownik Twittera AbsurDB – żaden selekcjoner nie stracił tak szybko gola za golem, jak Fernando Santos.

Portugalczyk wyśrubował wynik, bowiem dwa gole stracił w odstępie trzech minut. O debiucie w roli szefa polskiej kadry będzie chciał bardzo szybko zapomnieć. Drugi na tej liście jest Adam Nawałka, którego reprezentacja traciła gola za golem w odstępie 39 minut. Bogatą listę, na której znajdziemy legendarne postacie polskiej myśli szkoleniowej prezentujemy w załączonym obrazku poniżej.