Jerzy Dudek

i

Autor: Artservice

Jerzy Dudek o zamieszaniu wokół meczu Polska - Rosja. Ważne słowa w kierunku piłkarzy, mocny przekaz

2022-02-22 15:28

Miejsce rozegrania meczu Rosja – Polska w barażach do mistrzostw świata Katar 2022 stanęło pod dużym znakiem zapytania. Teoretycznie gospodarzem wciąż jest Moskwa, ale w obliczu agresji Rosji na Ukrainę, wszystko może się zdarzyć. - Ważne, żeby piłkarze o tym nie myśleli – mówi były wyśmienity bramkarz Jerzy Dudek (49 l.).

„Super Express”: - Co z meczem Rosja – Polska?

Jerzy Dudek: - Odbędzie się i to w tym terminie, w którym ma się odbyć. Innej możliwości nie ma. Musimy skupić się tylko i wyłącznie na tym, co nas czeka, czyli jak ograć Rosję. Nie ma co wnikać, czy to będzie u nich, czy na neutralnym boisku. Musimy mieć plan na ten mecz, grać pod wynik. Sprawy pozasportowe nie powinny nas dotyczyć.

- Neutralne boisko byłoby lepsze?

- To na razie spekulacje. Pewnie FIFA ma alternatywę, gdyby sytuacja się pogorszyła. I faktycznie, wydaje się, że neutralny teren jest jedną z tych alternatyw.

- Czy piłkarze będą obawiać się wyjazdu na gorący teren?

- Najlepiej jakby o tym nie myśleli, ale ciężko jest od tego uciec, bo jesteśmy tymi informacjami bombardowani z każdej strony i trzeba się od tego odciąć. Ja pamiętam swój debiut w Izraelu, który w 1996 roku również był bardzo niespokojnym terenem. Widzieliśmy helikoptery przelatujące nad naszym hotelem, wówczas człowiek zastanawia się nad sensem grania w takich warunkach. Natomiast my jesteśmy tylko sportowcami, mamy odpowiednie przygotowanie mentalne, wiemy jak sobie z takimi rzeczami radzić. Trzeba się po prostu od tego odciąć.

Przeczytaj także: Listkiewicz o bojkocie barażu o mundial: Zlejmy Rosjanom tyłki i zróbmy rundę z polską flagą

Tomaszewski dowiedział się, że Michniewicz go skrytykował. Bezbłędna reakcja | Futbologia

- Ta cała sytuacja może być dodatkową motywacją dla piłkarzy Czesława Michniewicza?

- Miejmy nadzieję, że ta piłkarska złość się ujawni, bo ten mecz z Węgrami nie był na tyle udany, żeby być z niego zadowolonym. Miejmy nadzieję, że ta złość będzie i wszyscy w tej jedności pojedziemy do Rosji i zwyciężymy, bo na papierze jesteśmy zdecydowanie lepszym zespołem. Teraz tylko trzeba przenieść to na boisko i wymusić tę złość piłkarską, która zaprocentuje zwycięstwem.

Zobacz też: Zbigniew Boniek wściekły z powodu wojny na Ukrainie. Mocne słowa o meczu Polska - Rosja

Sonda
Czy mecz Polska - Rosja powinien się odbyć?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze