Kamil Glik

i

Autor: Cyfra Sport Kamil Glik

Reprezentant Polski narozrabiał

Kamil Glik skazany za pobicie człowieka. Wcześniej miał wypić piwo, żona zeznała co innego

2022-10-25 8:58

Kamil Glik został skazany za pobicie niewinnego człowieka. Zgodnie z wyrokiem sądu w Giżycku reprezentant Polski w piłce nożnej będzie musiał zapłacić 10 tysięcy zł grzywny. Wszystko za sprawą incydentu do jakiego doszło dwa lata temu na Mazurach. Jak informuje "Fakt", Kamil Glik miał się dopuścić pobicia niewinnego człowieka. Rozbieżne są też zeznania Glika i jego żony co do ilości wypitego alkoholu.

Kamil Glik upodobał sobie Mazury na rodzinne wypady, bo w ten region polski wybiera się regularnie. Teraz okazało się, że Glik ma skłonność nie tylko do pięknej przyrody ale również przemocy. Z informacji podanych przez "Fakt" wynika, że Glik pobił niewinnego człowieka. Do całego zdarzenia doszło w 2020 roku we wsi Skorupki. Poszkodowanym był Michał B., turysta z Krakowa. Wszystko zaczęło się od tego, że mężczyzna sfotografował domek dla dzieci znajdujący się na jednej z ogrodzonych posesji. Sądowe zeznania w tej sprawie budzą grozę i przerażenie. 

Kamil Glik skazany. Dwukrotnie uderzył człowieka. Mowa o spożyciu piwa

Nagle Michał B. zauważył, że w jego kierunku szybko przemieszcza się postawny mężczyzna. Poszkodowany nie zdążył zabrać głosu, gdy został dwukrotnie spoliczkowany, popchnięty, a następnie z jego ręki został wyrwany telefon. Michał B. miał nie zdawać sobie sprawy, że napastnikiem jest Kamil Glik, a dopiero po przybyciu policji wszystko wyszło na jaw. Jeden z funkcjonariuszy, który brał udział w interwencji zeznał, że od piłkarza reprezentacji Polski było czuć woń alkoholu. Zawodnik przyznał się do spożycia jednego piwa i tłumaczył się, że działał w samoobronie. Marta Glik, żona reprezentanta Polski stwierdziła natomiast, że jej mąż miał wcześniej wypić dwa piwa. Dodała jednocześnie, że przez rozpoznawalność i sławę rodzina dostaje pogróżki i to miało wpływ na reakcję obrońcy reprezentacji Polski. Sąd w Giżycku skazał Glika na 10 tys. zł grzywny oraz 5 tys. zł dla poszkodowanego, a sąd odwoławczy w Olsztynie wyrok utrzymał. Adwokat Michała B. mówił nawet, że wystarczyłyby przeprosiny dla jego klienta, ale to sam sąd zdecydował o takiej karze. 

Pytanie czy z taką przeszłością Kamil Glik zasługuje na to aby grać z orłem na piersi? Jaką decyzję w tej sprawie podejmie Czesław Michniewicz, trener reprezentacji Polski? Czy Kamil Glik powinien wypić piwo którego sam naważył i ponieść również sportowe konsekwencje? Jesteśmy bardzo ciekawi Waszych opinii, komentujcie i głosujcie w naszej sondzie.

Sonda
Czy Kamil Glik powinien zostać wyrzucony z kadry za pobicie człowieka?
PKO Ekstraklasa odc. 10

Lech Poznań staje przed ostatnią szansą, a Barcelona... odpada!

Co jeszcze wydarzyło się w sporcie? Posłuchaj nowego odcinka podcastu SUPER SPORT!

Listen to "FC Barcelona odpada. Ostatnia szansa Lecha." on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze