Kamil Grosicki

i

Autor: Cyfrasport Kamil Grosicki

Kamil Grosicki na Euro? Były selekcjoner nie ma wątpliwości, zapowiada WSTRZĄS

2021-05-17 13:57

Kamil Grosicki jest jednym z piłkarzy, którzy zostali skreśleni przed mistrzostwami Europy i to właśnie jego brak wzbudza największe emocje wśród fanów polskiej piłki. Mimo że bardzo mało wskazuje na to, żeby pomocnik WBA dostał się na EURO 2021, to jego udziału nie skreślałby jeden z selekcjonerów reprezentacji Polski. Franciszek Smuda twierdzi, że miejsce w ostatecznej kadrze dla Grosickiego i tak się znajdzie.

Kamil Grosicki jest jednym z najbardziej szokujących nazwisk, skreślonych przed Euro 2021. Skrzydłowy WBA nie przekonał do siebie Paulo Sousy, który wolał powołać piłkarzy z większą ilością minut na boisku w tym sezonie. Mimo że decyzja Portugalczyka względem selekcji wydaje się być ostateczna, to szans na wyjazd Grosickiego nie przekreślałby były selekcjoner reprezentacji Polski - Franciszek Smuda. Trener, który wprowadził Widzewa Łódź do Ligi Mistrzów, uważa, że koniec końców dojdzie do zwrotu akcji i Grosicki pojedzie na swoje trzecie mistrzostwa Europy.

Internet ROZTRZĘSIONY po powołaniach Sousy. Znany dziennikarz nie ma wątpliwości, przypominał KATASTROFĘ sprzed lat

Kamil Grosicki nie pojedzie na Euro? Smuda uważa inaczej

Zdaniem byłego trenera kadry, Górnika Łęczna i Lecha Poznań, nie ma wątpliwości, że Paulo Sousa jeszcze cofnie swoją decyzję w sprawie braku Grosickiego w reprezentacji Polski i zdecyduje się na to, aby powołać doświadczonego skrzydłowego do drużyny narodowej. Smuda uważa, że Grosicki jest po prostu za ważnym zawodnikiem dla kadry, aby móc go pominąć. Wszystko przez jego walory w grze ofensywnej i wielką wartość, jaką prezentuje.

- To doświadczony chłopak, ma niesamowity gaz, zawsze można go uruchomić, wykorzystać dla dobra zespołu. Zanim rozpoczniemy turniej Grosicki, zostanie dołączony do kadry. Przed 10 laty nie był tak wartościowym zawodnikiem, jak teraz - oznajmił w rozmowie z "Interia Sport".

Znamy powołania Sousy na Euro 2021! Selekcjoner reprezentacji Polski powołał szeroką kadrę, są niespodzianki

Sousa ogłosił kogo zabiera na EURO. Mamy nazwiska

Smuda wierzy w taktykę Paulo Sousy

Franciszek Smuda, a więc trener, który prowadził Polskę w trakcie nieudanego Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie powiedział, że wierzy w taktykę, którą przygotował względem pracy z reprezentacją Polski Paulo Sousa. Były szkoleniowiec Biało-Czerwonych nie ma wątpliwości, że obecne ustawienie Polaków zda egzamin.

- Z 26 powołanych piłkarzy wykrystalizuje się wyjściowa jedenastka. Od dłuższego czasu narzekamy na defensywę, mamy deficyt w tej formacji. Nie mamy za to większych problemów z grą ofensywną. Dopóki "Lewy" jest na topie, to uciągniemy wszystko - mówi Smuda na łamach Interii.

Najnowsze