Autor: Cyfrasport Nicola Zalewski

Liga Narodów

Kiedy następny mecz Polski? Z kim grają piłkarze w Lidze Narodów?

2024-09-08 22:39

Reprezentacja Polski rozpoczęła zmagania w Lidze Narodów 2024/25. Kiedy kolejny mecz Polski? Podopieczni Michała Probierza w pierwszym spotkaniu zmierzyli się ze Szkocją w Glasgow, gdzie w ostatnich minutach wywalczyli zwycięstwo. W kolejnym starciu "biało-czerwoni" przegrali z faworyzowaną Chorwacją. W październiku Robert Lewandowski i spółka zawalczą o punkty z Portugalią. Poniżej znajdziesz dokładną datę meczu Polska - Portugalia.

Od początku 2024 roku kibice reprezentacji Polski nie mogą narzekać na brak emocji, ponieważ najpierw ekipa prowadzona przez Michała Probierza walczyła w barażach przed mistrzostwami Europy. Kolejnym wydarzeniem było Euro 2024 w Niemczech, wówczas Polacy jako pierwsi odpadli ze wszystkich uczestników. Natomiast w ostatnim meczu o honor zdołali wywalczyć jeden punkt, który zapewnił Robert Lewandowski z rzutu karnego. Faza grupowa Ligi Narodów zakończy się w listopadzie, a warto zaznaczyć, że awans do ćwierćfinału w tej imprezie może ułatwić kwestie awansu na mistrzostwa świata 2026. Zespół z trzeciego miejsca w grupie rozegra baraż o utrzymanie w elicie z wicemistrzem grupy z dywizji B, a najsłabsze drużyny z grup dywizji A spadną bezpośrednio do niższej dywizji.

Kiedy następny mecz Polski? Z kim zagrają Polacy w Lidze Narodów?

Reprezentacja Polski jest już po dwóch meczach w Lidze Narodów. "Biało-czerwoni" w pierwszym spotkaniu wywalczyli komplet punktów w ostatnich minutach ze Szkocją. Podopieczni Probierza nie pokazali się z najlepszej strony w meczu z Chorwacją i zostali pokonani 1:0 po znakomitym trafieniu Luki Modricia z rzutu wolnego.

Na kolejny mecz Polaków wszyscy kibice będą musieli poczekać do 12 października. Właśnie wtedy zostanie rozegrany ostatnie spotkanie pierwszej kolejki, gdzie "biało-czerwoni" będą podejmować na PGE Narodowym Portugalię.