Paulo Sousa i Robert Lewandowski

i

Autor: SEBASTIAN WIELECHOWSKI / SUPER EXPRESS Paulo Sousa i Robert Lewandowski

Losowanie baraży: Polska trafi na największego wroga?! Losowanie nie będzie równe, złe wieści dla Sousy

2021-11-24 7:33

Przed nami losowanie baraży mistrzostw świata 2022. Ilu kibiców, tyle opinii! Każdy czeka na to, na kogo trafi reprezentacja Polski, a swoich faworytów ma chyba każdy. Niektórzy chcieliby meczu z wielkim rywalem, inni jednego z potencjalnie słabszych przeciwników. Choć pozornie losowanie powinno być równe, to tym razem jest minimalnie większa szansa na to, że trafimy na jednego z najgorętszych przeciwników. Dlaczego tak jest?

Losowanie baraży mistrzostw świata w Katarze tuż-tuż! Już w piątek 26 listopada nasza kadra pozna przeciwników w walce o ewentualny wyjazd na przyszłoroczny mundial. Kto nim będzie? Niestety, ze względu na porażkę z Węgrami, Biało-czerwoni nie będą rozstawieni i potencjalnie zagrają z silniejszym przeciwnikiem. Ekipy są naprawdę silne. Zamiast na Macedonię Północną czy Ukrainę, możemy trafić na Włochów lub Portugalię! Trudno dziwić się rozżaleniu wśród kibiców. Sami utrudniliśmy sobie sytuację, ale i nie z takich opresji udawało się wyjść obronną ręką! Paulo Sousa będzie musiał mieć jednak nieco szczęścia w losowaniu, by udało nam się pojechać do Kataru!

NIE PRZEGAP! Przewrotka Lewandowskiego przejdzie do historii! Bayern wygrał na Ukrainie

Losowanie baraży MŚ: Na kogo chciałby trafić Sousa?

Nasz selekcjoner nie ukrywa, że najbardziej interesowałoby go słabsze losowanie. W pierwszej rundzie chciałby trafić na potencjalnie najsłabszych rywali, a potem odegrać się na naszych pogromcach z Euro 2020. - W pierwszym meczu chciałbym zagrać ze Szkocją na wyjeździe, a potem ze Szwecją w domu. Chciałbym Szwecję, bo to byłaby dla nas dobra okazja do rewanżu i dodatkowa motywacja. Choć oczywiście zdaję sobie sprawę, że to nie byłby dla nas łatwy mecz, patrząc na wcześniejsze rezultaty – przyznał nasz selekcjoner w rozmowie z Jackiem Kurowskim w TVP Sport.

Zobacz także: Jan Tomaszewski aż się zagotował mówiąc o Robercie Lewandowskim! Cierpkie słowa pod adresem kapitana reprezentacji Polski

Niestety, z powodów... politycznych największa szansa to trafienie na jednych z naszych największych rywali. W gronie ekip rozstawionych jest Rosja, z którą nie po drodze jest nie tylko z powodów sportowych, ale przede wszystkim historycznych. Matematyka pokazuje jednak, że choć losowanie powinno być równe, to największa szansa jest właśnie na trafienie "Sbornej".

Losowanie baraży MŚ: Trafimy na Rosję?

Wszystko ze względu na to, że wśród ekip nierozstawionych pojawiła się Ukraina. Jak wiadomo, kilka lat temu trwał konflikt między Rosją a naszymi wschodnimi sąsiadami. Efekt był taki, że UEFA zabroniła grać obu zespołom między sobą. To oznacza, że "Sborna" ma mniej potencjalnych rywali do trafienia, a szansa na mecz z Polakami wzrosła do 20 procent. Podczas tych meczów zawsze jest gorąco! Wtedy o wyniku nie zawsze decydują aspekty sportowe, a to zła informacja dla Paulo Sousy. Każdy z pozostałych rywali może trafić na Biało-czerwonych, ale prawdopodobieństwo wynosi kilka punktów procentowych mniej!

Zobacz również: Nie uwierzysz, jak został nazwany Lewandowski. Polacy będą oburzeni, kuriozalna wpadka

Sonda
Czy reprezentacja Polski awansuje na mundial w Katarze?

Kiedy losowanie baraży mistrzostw świata w Katarze?

Losowanie par barażowych w walce o awans na mistrzostwa świata 2022 w Katarze zaplanowano na piątek, 26 listopada o godzinie 17:00 w Zurychu. Pierwsze spotkania zaplanowano na 24-25 marca, decydujące pojedynki zaś na 28-29 marca. W obu przypadkach zadecyduje tylko jedna potyczka, nie będą rozgrywane rewanże.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze