PGE Narodowy

i

Autor: internet / Wikimedia commons

kolejne kłopoty

Mecz Polska - Albania na PGE Narodowym zagrożony?! Nieoczekiwany sprzeciw, wciąż nie ma ostatecznej decyzji

2023-03-15 11:52

Przez wiele miesięcy PGE Narodowy był wyłączony z użytkowania z powodu usterki dachu. Pod koniec lutego PZPN przekazał informację, że mecz Polska – Albania w ramach eliminacji EURO 2024 jednak będzie mógł odbyć się na Narodowym, ale okazało się, że nagle swój sprzeciw zgłosił powiatowy nadzór budowlany!

Usterka dachu na PGE Narodowym sprawiła, że obiekt musiał zostać wyłączony z użytkowania, jednak niedawno pojawiła się informacja prasowa, z której wynika, że stadion będzie dostępny na mecz Polska – Albania zaplanowany na 27 marca. Wszystko wskazywało na to, że wszelkie problemy zostały zażegnane, ale w połowie marca pojawiły się kolejne głosy sprzeciwu. Swoje wątpliwości przedstawił powiatowy nadzór budowlany, który przekonuje, że do czasu usunięcia wszystkich usterek dachu na obiekcie nie powinny odbywać się żadne imprezy masowe.

Kolejne problemy przed meczem Polska – Albania. Będzie zmiana decyzji?

Wszystko wskazywało na to, że badania przeprowadzone przez specjalistów nie wykazały nieprawidłowości, która uniemożliwiłyby przeprowadzenie meczu Polska. – Albania i przyjęcie dziesiątek tysięcy kibiców na trybuny. Innego zdania jest powiatowy nadzór budowlany. – Do czasu usunięcia wszystkich nieprawidłowości dotyczących konstrukcji dachu na stadionie nie powinny się odbywać imprezy masowe – mówi Joanna Gąsiorowska p.o. powiatowego inspektora nadzoru budowlanego w Warszawie, cytowana przez "Gazetę Wyborczą".

Ostateczna decyzja należy jednak do warszawskiego ratusza, bowiem to on wydaje pozwolenia na organizowanie imprez masowych.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze