PGE Narodowy

i

Autor: Sebastian Wielechowski/Super Express PGE Narodowy

ważna wiadomość

Polscy kibice usłyszeli wspaniałe wieści! Mecz Polska - Albania może odbyć się na PGE Narodowym

2023-02-24 14:21

Operator PGE Narodowego w Warszawie informuje, że wyniki specjalistycznych badań, przeprowadzonych w ciągu ostatnich tygodni, pozwalają na organizację meczu Polska – Albania, zaplanowanego na 27 marca 2023 roku na PGE Narodowym, a także innych wydarzeń całostadionowych. W ocenie ekspertów stadion jest miejscem bezpiecznym, a organizacja wydarzeń zaplanowanych na 2023 rok nie jest zagrożona. Szczegóły wyników badań oraz rekomendacji zostaną przedstawione przez zespół ekspercki podczas specjalnej konferencji prasowej zorganizowanej w poniedziałek, 27 lutego 2023, na PGE Narodowym.

Jak wielokrotnie wskazywaliśmy bezpieczeństwo wszystkich gości odwiedzających PGE Narodowy jest dla nas absolutnym priorytetem, dlatego konsekwentnie wskazywaliśmy, że decyzja w zakresie organizacji wydarzeń całostadionowych, takich jak mecz Polska - Albania, musi być poparta rekomendacjami ekspertów. Według ekspertów, którzy od miesięcy współpracują z operatorem PGE Narodowego, wyniki specjalistycznych badań jednoznacznie wskazują, że stadion jest miejscem bezpiecznym, na którym można organizować wydarzenia całostadionowe. Wszystkie informacje dotyczące specyfiki badań, ich wyników, a także rekomendacji, zostaną przedstawione przez ekspertów podczas konferencji prasowej w poniedziałek, 27 lutego 2023, o godzinie 12:00 na PGE Narodowym.

Jednocześnie pragniemy poinformować, że operator PGE Narodowego w Warszawie przygotowuje się obecnie do organizacji meczu Polska-Albania, zaplanowanego na 27 marca 2023 roku. Pozostajemy w stałym kontakcie z Polskim Związkiem Piłki Nożnej i wspólnie z naszym partnerem podejmujemy kroki, których celem jest dopełnienie wszelkich formalności wymaganych przez UEFA do organizacji tego spotkania.

Przypomnijmy, że niezwłocznie po wykryciu wady elementu konstrukcji stalowo-linowej dachu podjęliśmy natychmiastowe działania mające na celu zabezpieczenie i odciążenie wadliwego elementu, a następnie przystąpiliśmy do ustalenia przyczyny i opracowania planu dalszych działań. Już w miesiąc po wykryciu wady zamontowany został bypass, który pozwolił na przywrócenie do działalności biznesowej części stadionu. Obecnie zespół ekspercki, składający się z wybitnych praktyków i profesorów z dziedziny konstrukcji budowlanych, materiałoznawstwa, odlewnictwa i spawalnictwa, wyraźnie wskazuje, że PGE Narodowy jest miejscem bezpiecznym, a organizacja wydarzeń zaplanowanych na 2023 rok nie jest zagrożona.

Cezary Kulesza po wyborze Fernando Santosa na selekcjonera
Listen on Spreaker.
Najnowsze