Nerwowa sytuacja przed meczem Polaków. Sousa będzie miał problem? Konsekwencje mogą być opłakane

2021-11-15 11:52

Pierwszy etap eliminacji do mistrzostw świata reprezentacja Polski zakończy w poniedziałkowy wieczór na PGE Narodowym. Biało-czerwoni w ostatnim meczu grupowym zmierzą się z reprezentacją Węgier. Podczas tej rywalizacji kilku piłkarzy musi uważać, bo ewentualna żółta kartka, może niektórych wykluczyć z ważnego spotkania. W przypadku najgorszego scenariusza Paulo Sousa będzie miał gigantyczny problem.

Gdyby spotkanie z Węgrami było zupełnie nieważne w kontekście baraży, portugalski selekcjoner reprezentacji Polski mógłby wystawić rezerwowy skład. Byłoby to o tyle zrozumiałe, że najważniejsi piłkarze nie byliby narażeni na ryzyko czerwonych, czy żółtych kartek, które mogłoby wykluczyć ich z pierwszego meczu barażowego, który odbędzie się za kilka miesięcy.

Na tym nagraniu z Cristiano Ronaldo nic się nie ukryło. Nie wytrzymał, wszystko z siebie wyrzucił

Trudna sytuacja przed meczem Polska - Węgry. Co zrobi Sousa?

Realia są zgoła odmienne. Polacy wciąż mają o co walczyć. Stawką poniedziałkowego spotkania jest rozstawienie w losowaniu do baraży. W praktyce może to oznaczać łatwiejszego rywala w półfinale i co najważniejsze, grę przed własną publicznością. Warto więc postarać się, by droga do awansu na mistrzostwa świata była choć nieco łatwiejsza.

Mrożące krew w żyłach słowa przed Polska - Węgry. Dojdzie do dramatu? Straszna prognoza

Od niedzieli wiadomo, że w poniedziałek na PGE Narodowym nie zagra Grzegorz Krychowiak (nadmiar żółtych kartek), Robert Lewandowski i Kamil Glik. Sousa najchętniej nie wystawiłby zapewne jeszcze kilku zawodników. Wszystko za sprawą możliwej pauzy w pierwszym meczu barażowym za sprawą zbyt dużej liczby żółtych kartek.

Sonda
Czy Polska wygra z Węgrami bez Lewandowskiego i Glika?

Nieciekawa sytuacja w kadrze. Widmo wielu absencji

Zawodników, którzy muszą uważać na kartki jest aż sześciu. Co najgorsze, wśród nich są piłkarze stanowiący o sile reprezentacji w ostatnim czasie. O jedną żółtą kartkę od zawieszenia są: Bartosz Bereszyński, Arkadiusz Milik, Karol Świderski, Mateusz Klich, Damian Szymański oraz Michał Helik. Sousa ma więc trudny orzech do zgryzienia.

W gronie zagrożonych absencją byłby również Kamil Glik, ale jak wspomniano wyżej, doświadczonego obrońcy w poniedziałkowym spotkaniu nie zobaczymy. Sytuacja i tak nie jest ciekawa, bo reprezentacja na ważne spotkanie może stracić co najmniej paru ważnych zawodników. Wówczas Sousa stanie przed ogromnym problemem.

Sebastian Mila: Myślę, że Paulo Sousa to "kumaty" selekcjoner
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze